Mám nález v prsníku. Stačí ísť na kontrolu až o 6 mesiacov?

Zodpovedané
2. sep 2021

Dobrý deň,

mám 31rokov, pravidelne chodím na sono prsníkov (1x ročne). Na poslednej prehliadke pred rokom som mala len malú cystu, ale pred pár dňami mi našli 0,7 mm útvar. Doktor povedal, že to môže byť cysta naplnená bielkovinou, alebo podľa neho nezhubný nádor. Mám prísť o pol roka na kontrolu.

Zdá sa mi dlho čakať pol roka vzhľadom na to, že nevieme kedy sa ten útvar vytvoril. Neviem si ho manuálne nahmatať a ani doktor to nevedel. Biopsiu nechcel robiť pre prípad, že je to cysta.

Mám sa objednať na kontrolu skôr, alebo stačí aj o toho pol roka pokiaľ nebudem cítiť žiadnu zmenu?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

stačí kontrola o pol roka. Dovtedy si pravidelne realizujte samovyšetrenie prsníkov. Pri akejkoľvek zmene sa hláste bezodkladne u svojho gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník