Znamená pichanie v podbrušku a zrazenina po potrate dočisťovanie maternice?

Zodpovedané
30. júl 2021

Dobrý deň,

som dva týždne po spontánnom potrate a pichá ma v podbrušku na pravej strane. Ide skôr o bodavú bolesť. Podľa ultrazvuku je maternica čistá. Výsledky z krvi sú ok. Nekrvácam, len slabo špiním.

Dnes však so mňa vyšla dosť veľká zrazenina, ale musím povedať, že veľmi zvláštna nakoľko bola asi 2 cm veľká slabo hnedá s kúskom krvi.

Mám sa obávať, alebo je to v poriadku?

Znamená to dočisťovanie maternice?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, môže sa jednať o zvyšky po potrate. Ale v tom prípade by reziduá /zvyšky/ boli viditeľné aj na ultrazvuku. Tiež špinenie 2 týždne po potrate je v poriadku, avšak dlhšie by už trvať nemalo.

V prípade, že stále špiníte a pociťujete bodavú bolesť na pravej strane podbrušia, navštívte bezodkladne Vášho gynekológa, aby vylúčil prípadné mimomaternicové tehotenstvo.

K výsledkom krvi "ktoré sú ok" sa vyjadriť neviem. Po kompletnom potrate sú hodnoty negatívne.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník