Aká je nosnosť a veľkosť kočíka Baby Jogger City Elite 2 a Baby Jogger City Mini GT2?

Zodpovedané
27. dec 2021

Ahoj,

rozhodujem sa medzi Baby Jogger City Elite 2 a Baby Jogger City Mini GT2. V blízkosti som nenašla predajňu, kde by som ich mohla vidieť a odskúšať, tak si ich neviem celkom dobre porovnať dôležité parametre

Veľkosť nákupného košíka: Niektoré zdroje uvádzajú, že Elite ho má väčší, no na fotkách rozdiel až taký priepastný nevyzerá.

Vieš mi porovnať ich veľkosť a nosnosť?

Sú kolesá na Elite príliš veľké napríklad pre pohodlnú jazdu a manévrovanie v obchode či MHD?

Zvládnu menšie kolesá na Mini aj dlhšie prechádzky v prírode, tlačenie do kopca, prípadne občasnú jazdu terénom ako piesok či štrk?

Viem, že Elite je o niekoľko kg ťažší.

Je ten rozdiel veľmi výrazný napr. pri vykladaní kočíka po schodoch, prípadne pri cestovaní?

Ktoré parametre by si ešte považovala za smerodajné pri rozhodovaní?

Cena je pre mňa prijateľná v obidvoch prípadoch.

Ďakujem

Ahoj,

poďme si podrobne zhrnúť rozdiely medzi Baby Jogger City Elite 2 a Baby Jogger City Mini GT2., aby si mala čo najľahšie rozhodovanie.

  • Nákupný košík - je u obidvoch modelov rovnaký s nosnosťou 4,5 kg a ľahko dostupný.
  • Kolesá a odpruženie - Baby Jogger City Mini GT2 má odpruženie všetkých štyroch kolies. Oproti Baby Jogger City Elite 2 má výhodu, tento model má iba predné odpruženie - do prírody, na štrk, turistiku jednoznačne vyhráva GT 2. Kolesá majú obidva modely bezúdržbové plnené penou, veľkosť kolies má Baby Jogger City Elite 2 väčšiu - 30 cm a GT 2 - 20 cm. Pre priestor a nástup do MHD vyhráva Baby Jogger City Mini GT2. Nie vždy sú väčšie kolesá výhodou, ale dôležitejšie je odpruženie, aby dieťa nenatriasalo! Baby Jogger City Mini GT2 je stavané do prírody - takže nemaj žiadny strach.
  • Brzda na rukoväti - má ju iba Baby Jogger City Mini GT2 - v prírode a na turistike sa ti jednoznačne zíde, pri brzdení z kopca, v zime na ľade. Je to super vec!
  • Váha - Baby Jogger City Mini GT2 má nižšiu váhu o cca 1 kg a oveľa väčšiu nosnosť na dieťa, oproti Elite 2 (22 kg) unesie až 29,5 kg dieťa! Výrazný rozdiel vo váhe by som ani nevnímala, skôr ide o nosnosť dieťaťa a tým aj jeho dlhšie využívanie.
  • Vnútorný priestor - Baby Jogger City Mini GT2 má väčší vnútorný priestor v ľahu o 4,5 cm, chrbtová opierka o 2,5 cm oproti Elite 2.
  • Skladanie - v tomto sú úplne rovnaké - zložíš ich jednou rukou. Baby Jogger City Mini GT2však má funkciu naviac a samostatné státie kočíka po zložení oceníš pri nakladaní do auta, uskladnení doma.

Mne vychádza, že Baby Jogger City Mini GT2 oproti Baby Jogger City Elite 2 jedoznačne vyhráva. Jeho pridané funkcie a veľkosť - využiteľnosť pre väčšie dieťa, sú veľkým prínosom!

Baby Jogger City Mini GT2

Baby Jogger City Elite 2

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally