Aká priestranná a odpružená dvojkombinácia je ovládateľná jednou rukou?

Zodpovedané
30. sep 2022

Ahoj,

hľadám dvojkombináciu pre marcové bábätko.

Dva hlavné parametre sú:

  • Naozaj priestranná vanička, aby sa tam bábätko zmestilo čo najdlhšie.
  • Kočík musí byť dobre odpružený.

Budeme jazdiť po dedinskom teréne, poľných cestách a pod. Trojkolku nechcem. Mal by byť ovládateľný jednou rukou. Mám 160 cm, do auta budem skladať nie veľmi často. Preto váha rolu zase tak nehrá, ale samozrejme čím ľahšia, tým lepšia.

Konkrétne sa mi páči ABC Design Salsa 4 Air, prípadne Moon kočíky.

Sú Moon kočíky malé?

Odporučíš ešte ďalšie varianty?

Aké stúpadlo pre súrodenca?

Ďakujem

Ahoj,

kočík ABC Design Salsa 4 Air je z tých ťažších, menej spratných, ale je určený pre vyšších rodičov. Ja mám výšku 168 cm a jeho položenie nadstávb a výška rodičovského madla mi je vysoká. Inak je to super terénny a obľúbený kočík.

Kočíky značky Moon sú kvalitné a určite nájdeme ten správny model pre Teba.

Ak Moon, tak Moon Relaxx Edition. Má odvetrávanú hlbokú vaničku, ktorú v lete určite využiješ. Potešia u nej výškové adaptéry, kvalitné matrace značky Träumeland a predlžovacia strieška s náhľadovým okienkom. Športové sedenie má výškovo nastaviteľnú striešku a samozrejmosťou je polohovanie nôh i chrbta pre úplný ľah. Vďaka nafukovacím kolesám a citeľnému odpruženiu zvládne bez obáv aj horší terén dediny.

Moderný look, obľúbenosť a cenovú dostupnosť ponúka aj kočík Cavoe Axo Comfort a jeho novší bratský model, ktorý prišiel na trh nedávno Cavoe Axo Style. Má navyše teleskopicky nastaviteľnú rodičovskú rukoväť. Má dlhšiu - 50 cm chrbtovú opierku. Oproti Moonu má kolesá z tvrdenej gumy, takže defekt s nimi nehrozí.

Pozri si aj kočík, ktorý je mu podobný. Je ním o 1 kg ťažší model Muuvo Slick. Má športové sedadlo položené vyššie a celkovo pôsobí viac robustnejšie. Má 52 cm výšku chrbtovej opierky a jeho opierka nôh je predĺžiteľná.

Rozmerovo najväčšiu vaničku na trhu má jednoznačne kočík Tutis Viva4. Je to moderný a luxusne pôsobiaci kombinovaný kočík v štýlových farbách, ktorý prišiel na trh v roku 2022. Jeho hliníková konštrukcia je plne pneumaticky odpružená pre hladkú jazdu v každom teréne, a to si dokonca sama prispôsobuješ a nastavuješ. Kolesá sú nenafukovacie plnené gélom, takže ponúkajú komfort porovnateľný s nafukovacími ale bez hrozby defektu. Jeho priestranná hlboká vanička je vybavená mäkkým matracom s technológiou THERMO-COT. Má termoregulačnej vlastnosti voči prostrediu a reguluje jej mikroklímu, chráni dieťa pred neadekvátnymi teplotnými zmenami. Plus navyše zabraňuje hromadeniu vlhkosti a udržuje matrac suchý.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally