Akú alternatívu odporúčaš za Concord Wanderer?

Zodpovedané
17. jan 2022

Ahoj,

pri prvej dcérke sme mali Concord Wanderer trojkombináciu. Boli sme veľmi spokojní. Medzitým skončili výrobu a viem, že niekto mal problém s konštrukciou.

V lete čakáme bábätk a hľadáme alternatívu za Concord. Čiže ľahké ovládanie, odpružený, penové kolesá, športová časť otočná a priestranná, dobre chránená v zime ako bol Concord.

Uvažujeme nad Britaxom, ale momentálne sa strácame v ponuke. Ani či dvoj alebo trojkombináciu.

Aké sú Tvoje odporúčania?

Ďakujem

Ahoj,

ak uvažuješ nad Britaxom, tak jediný podobný model Concordu je Britax Smile III . Je to full-size športový či kombinovaný kočík. Športové sedadlo je priestrannejšie a plne uzavreté, má viacero možných polôh vrátane ľahu. Sedák so zvýšenou 22 kg nostnosťou je vybavený aj predelom medzi nôžkami dieťaťa pre zvýšenie bezpečnosti. Má predlžovaciu striešku s nehlučným vetracím okienkom, ako aj nafukovacie kolesá odpružené vpredu i v strede konštrukcie. Má obrovský nákupný kôš, jeho nosnosť je až 7 kg. Je vybavený aj 3M reflexnými pásikami, ktoré napomáhajú viditeľnosti aj v zhoršených svetelných podmienkach. Hlboká vanička s rozmermi 73 × 33 však nepatrí k najmenším - takáto vanička sa skôr hodí pre jesenné a zimné dieťa, ktoré v lete nepotrebuje väčší priestor na fusak. Jeho mínusom je tiež vŕzgajúca a hrkotajúca konštrukcia - uvádzajú ju mamičky v hodnoteniach dosť často.

Britax Smile III

Ak sa pozriem iným smerom, tak určite by som odporučila kočík ABC Design Salsa 4 Air. Má odľahčenú konštrukciu s 22 kg nosnosťou, so štyrmi kolesami. Tá je v Air edícii vybavená terénnejšími nafukovacími kolesami, ktoré spolu s odpružením zvládnu i na mierne zhoršený terén. Výhodou je aj veľký nákupný košík. Salsa 4 Air sa tiež pýši koženkovými detailmi, efektným prešívaním a lesklou chrómovanou konštrukciou.
Priestranné sedadlo športovej časti môžeš otáčať a polohovať v oboch smeroch až do klasického rovného ľahu vrátane opierky nôh. Predáva sa v kombinácii so skladacou hlbokou vaničkou s vnútornými rozmermi 79,5 × 37,5 cm. Strieška na hlbokej i na športovej nadstavbe sa dá rozzipsovaním predĺžiť o panel s vetracím okienkom.

ABC Design Salsa 4 Air

Veľmi podobným kvalitným kočíkom je aj Gesslein FX4 Classic. Tento model ti tiež ponúka klasické - do rovného ľahu polohovateľné a plne otočné sedadlo s možnosťou výškového nastavenia. Samozrejmosťou je aj možnosť samostatnej hlbokej vaničky s vnútornými rozmermi 76 × 36 cm, či adaptérov pre autosedačky (vlastnej značky, či tých s úchytmi typu Britax Römer či Maxi-Cosi). Konštrukcia má nosnosť 22 kg a je plne odpružená a naviac podstatne kompaktnejšia, než je na túto značku a typ kočíka bežné. Kolesá z tvrdenej gumy so zabudovanými vzduchovými komôrkami umožňujú nižšiu celkovú váhu, jednoduchú ovládateľnosť, priľnavosť na povrch a pritom dostatočnú odolnosť s vlastnosťami blízkymi nafukovacím pneumatikám. Voliteľne s môžeš doobjednať aj ručnú brzdu a kopu ďalšieho príslušenstva vrátane vymeniteľných Loop vložiek, tak ako je to teraz skoro pri 80% kočíkoch.

Gesslein FX4 Classic

Nedá mi nespomenúť elegantný model Moon Relaxx Edition. Ten vyniká predovšetkým veľkou hlbokou vaňou s ventilačným odopínacím okienkom s romermi 80 × 31 cm. Ďalej vyniká prémiovým matracom od značky Träumeland, jednoduchým a rýchlym skladaním vrátane športového sedadla po i proti smeru jazdy a maximálnym odpružením vďaka veľkým nafukovacím kolesám. Je štýlový, ľahký a praktický pre moderných rodičov.

Moon Relaxx Edition

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally