Akú trojkombináciu kúpiť pre zimné dieťa?

Zodpovedané
15. aug 2022

Ahoj,

koncom decembra - začiatkom januára sa nám má narodiť druhé dieťatko. Pri prvom som mala kočík Cam Cortina. Bola som veľmi spokojná. Prešlo už skoro 10 rokov a vôbec sa nevyznám v tých nových kočíkoch.

Nechcela som kupovať 3-kombináciu, no keď som uvidela ceny, ostala som bez slov. Viem, že za kvalitu sa platí, ale bohužiaľ nemôžem si dovoliť dať len za kočík 900 - 1000 €. Takže rozhodla som sa pre 3-kombináciu. Potrebujem hlavne veľkú vaničku, nechcem tmavý kočík. Som vysoká, takže niečo na moju výšku. Chcela by som sa zmestiť do 400 - 450 €.

Akú trojkombináciu odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

veľmi dobre Ti rozumiem. Tiež som mala moje tretie dieťa po dlhšom čase. A kočíky sa teda poriadne zmenili. A to nevravím o cenách.

Skús si pozrieť novinku, ktorá je cenovo dostupná. Je to model Kinderkraft Nea. Zaujme Ťa čistým dizajnom, dobrou manévrovateľnosťou a výborným odpružením s tlmením nárazov. Jej veľké bezúdržbové kolesá nevyžadujú pumpovanie, pretože sú nenafukovacie a plnené penou. Vďaka nim ľahko prekoná vysoké obrubníky alebo nerovné chodníky v meste, ale zvládne aj terén na dedine. Tento kočík je odpoveďou na potreby moderných rodičov, ktorí hľadajú veľkú hlbokú vaničku, otočné sklopné športové sedadlo a širokú škálu možností, ktoré umožnia život v pohybe. Môžeš si o ňom prečítať aj podrobný článok, ktorý som o ňom nedávno napísala.

Podobným modelom je Zopa Quest. Je to kočík, ktorý často odporúčam. Patrí medzi obľúbené mestskejšie modely, ktoré však zvládajú aj dedinský terén. Je to vďaka dvojitému odpruženiu všetkých štyroch kolies z tvrdenej gumy. Váži 11 kg a dobre sa ovláda jednou rukou. Po zložení je skladný. Mám ho osobne odskúšaný. Je to cenovo dostupný model, ktorý mnohých prekvapí.

Podobným modelom, môže byť aj o čosi dizajnovejší Concord Neo. Jeho Ypsilónová konštrukcia zaujeme dizajnom. Nafukovacie kolesá prejdu aj sneh. Naviac má hojdavú konštrukciu. Jeho hlboká vanička sa dá využiť ako autosedačka, pretože má zabudované bezpečnostné pásy. Športové sedadlo je priestranné pre 2 ročné dieťa. Naviac sa skladá so športovým sedadlom nasadeným v akomkoľvek smere. Menším mínusom je 15 kg nosnosť sedadla. Úprimne ale viem, že dvojkombi či trojkombi kočíky sa okolo 18 mesiacov mamička rozhodne meniť.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally