Poraďte trojkombináciu kočíka

86
23. jún 2013

prosím vás aký kočík trojkombináciu by ste mi poradili? vaše skúsenosti. ja mám trojkombináciu CAM cortina X3 a nie som moc spokojná, chcela by som kúpiť niečo iné. ale hlavne aby bol dobre odpružený ten kočík a aj do terénu, nie len po meste. Ďakujem

donna11
23. jún 2013

@86 my mame Icoo Peak 4 Air, super odpruzeny, velke nafukovacie kolesa, natacacia predna naprava, lahucko sa ovlada - ale skusenosti este nemam, este je odlozeny.. 🙂

kari55
23. jún 2013

@86 Ahoj, a cortina nie je odpružená? Podľa mňa je dosť od ostatných kočíkov. Po mojich skúsenostiach s kočíkmi je cortina super kočiar ja by som ho brala všetkými desiatimi.

madono
23. jún 2013

Ahoj, mi máme Tutek Turran Silver Black, maximálna spokojnosť, super odpružený, veľké nafukovacie kolieska, vanička priestranná, šporťák síce veľký ale praktický. 😀 😀 😀

86
autor
23. jún 2013

@kari55 mám cortinu trojkolku, pred pôrodom, to bol môj jediný favorit, iný kočík som ani nechcela. (nie som nejaký kočíkový maniak, lebo viem že niektoré maminky velmi často menia kočíky). no u nás v meste máme dosť rozbité chodníky a aj kockovicu a ked som v zime jazdila s hlbokou vaničkou, tak sa mi zdalo, že sa mi tam malá dosť otriasa 🙂 teraz už máme športovú časť a je to podstatne lepšie, ale neni moc praktické to, že je velmi nízko ten šporťák, takže ked chcem malú v kočíku upraviť, tak si div k nej nelahnem :D a vajíčko autosedačka, je tiež dosť nepraktické, velmi zle sa to nosí, je velmi a aj malej sa tam myslím nepohodlne sedí.......kočík je odpružený, ale myslela som si, že bude viacej, možno je to aj tým, že je to trojkolka, neviem, viem, že každý kočík má svoje plusy a mínusy a preto mám aj obavy ísť do kúpy iného, aby som ešte horší nekúpila :D môžem sa spýtať aké si ty mala kočíky? teší ma, že máš na cortinu taký super názor a že by si ho brala hneď 🙂

elienka
23. jún 2013

@86 no myslím, že na rozbité chodníky ti žiadn super neodpruží. ja mám peg perego gt3, rozbité cesty a tiež ju dobre vždy vytriaslo. zlepšilo sa to ako rastie, tak už jej ty otrasy tak nevadia

kari55
23. jún 2013

Podľa mňa je športová kortina super - otočiteľná v smere aj protismere jazdy to nemá každý šporťák, je priestranná , ide do ľahu, sedenie v sede má super pravý uhol a dieťa pekne opreté sedí a nie je zavesené na madle lebo mnoho kočíkov má to sedenie nahnuté príliš dozadu , veľká strieška a dosť vysoká čo je problém mnohých kočíkov, odpruženie je v pohode mnoho kočíkov sú také hrkotky , že si nevieš predstaviť. Vajíčka sú podľa mňa na jedno kopito to by som neriešila. Ja som kortinu nikdy nemala , má ju moja kamoška a poviem ti ticho závidim. Keby som ešte mala riešiť kočík , čo už nebudem 😀 tak určite cortinu. Tie nové majú ešte aj nafukovacie kolesá a to je určite ešte lepšie, neviem akú máš Ty. Ja som male všetky kočíky od Jane a poviem Ti , že za tie peniaze nestoja. Sú malé , ťažké, vŕzgajú - čo Cortita určite nevrzgá, a hrkajú neskutočne, pruženie žiadne, možno ešte slalom , ale keby si nahodila nafukovacie kolesá na cortinu tak je ešte lepšia ako jane slalom. Inak tie kolesá sa dajú dokúpiť. Neviem, ja som určite za cortinu, podľa mňa spĺňa všetky požiadavky ktoré kočík má mať, hlavne športový , ten aj tak využiješ najviac. 🙂

86
autor
24. jún 2013

@kari55 jeeej ďakujem ti za tvoj koment 🙂 no ja mám trojkolku s nafukovacími kolieskami.....všetky kamošky mi hovoria, že mám super kočík, tak neviem teda 🙂 ale človek asi vždy chce niečo iné než má 🙂 manžel ho však nechce predať ani zanič :D

mime
3. júl 2013

Ahojte,
chcela by som sa spýtať, či má niektorá z vás cam cortinu x 3 2013? Ja som si ho objednala cez net a má mierne poskŕčanú striešku na vaničke. Neviem, či je to vada (nevyzerá to moc pekne), alebo len nedoriešená chybička krásy na cortine?!

mirokinder
3. júl 2013

A čo tak niečo úplne iné 🙂

https://www.modrykonik.sk/shopy/kociky/hoft/ste...

Na dlhé prechádzky ideálny kočík...

janaal
3. júl 2013

@86 my sme tiez mali cortinu a ja som ten kocik zboznovala 🙂

86
autor
3. júl 2013

@mime Ja má cam cortinu 2012 a tiež mám na hlbokej vaničke tú striešku pokrčenú, a tiež som bola z toho taká mimo, lebo to nevyzerá presne ako hovoríš moc pekne a ostatné kočíky to majú také pekné napnuté...ale neni to vada, to tak je žial na každej cortine čo som videla :(

86
autor
3. júl 2013

@janaal vážne si te kočík zbožňovala? ja ked som bola tehotná, iný kočík som nechcela, proste cortina bola favorit a o inom som nechcela ani počuť, aj ked som pozerala aj iné kočíky tento proste viedol. teraz som ale sklamaná že som tolko eur dala za kočík a neni až taký úplne super. prosím ťa ty si mala aký model? na vaničke mi vadilo, to hrkotanie. teraz ked už sa vozíme v šporťáku, tak mám pocit že ked tam chcem malú popraviť ked leží tak si div nej nelahnem (je to velmi nízko, čo som aživo nevidela lebo v predajni mali len hlboku vaničku vystavenú) a ešte som si až teraz všimla, že celkovo oproti iným kočíkom je tá strieška strašne nízko a bojím sa že ked bude vačšia a bude sedieť, tak sa mi tamm bude búchať hlavou....tak som stále nahnutá ho predať, ale mama ma odhovára od predaja a manžel tiež.

mime
3. júl 2013

Ďakujem za odpoveď.
Trochu ma to sklamalo, pretože na všetkých fotkách je strieška krásne vypnutá, ale skutočnosť je iná. Kočiar používame ešte len tri týždne, okrem spomínanej striešky som na ňom zatiaľ inú vadu, nedostatok nenašla.
Ja by som na Tvojom mieste nepredávala, nový Ťa stál kopu peňazí a predáš ho za tretinovú cenu. Ani sa nenazdáš, malá bude behať...... :o)

janaal
5. júl 2013

@86 áno, bola som s ním úplne spokojná, nič mi na ňom nevadilo 🙂

petula8
6. júl 2013

ja som mala maxi cosi, je odpružený, ľahká manipulácia, vanička bola dosť veľká a to mi najviac vyhovovalo hlavne pre pohodlie bábätka, vajíčko sme najviac využili a letnú časť ani moc nie. Teraz mám športový kočík zopa tiež je to super kočík.

mjulia
9. feb 2022

Ahojte veľmi sa mi páči kočík Icoo Peak 4 Air hľadám ho už pár týždňov na internete, na zahraničných stránkach dokonca aj na bazáre nenasla som v dobrom stave. Neviete o nejakom obchodíku na Slovensku kde by som ho mohla kúpiť ? Ďakujem

mjulia
9. feb 2022

@donna11 ahoj veľmi sa mi páči Icoo Peak 4 Air kde ste ho kúpili ? Ja ho neviem nikde nájsť.

donna11
21. feb 2022

@mjulia ahoj,to bolo už dávno..zabezpečil nám ho pán z Aladin kočíky..a inak nedám na ten kočík dopustiť,aj keď bol ťažší,vydržal časté ťahanie po schodoch,obrubníky a zdemolované chodníky ľahko zvládol,aj sneh.