Aký kočík na dedinu pre vysokých rodičov?

Zodpovedané
18. jan 2022

Ahoj,

chcela by som sa poradiť pri výbere kočíka pre naše prvé dieťa. Do trojkombinácie asi nejdem. Potrebujem kvalitnú vaničku a vajíčko.

Priateľ má 190 cm, ja 180 cm. Bývame na dedine, často nekvalitné cesty. Dcéra sa má narodiť úplne na začiatku apríla. Záleží mi hlavne na spracovaní, dizajn moc nechápem a ide mi o funkčnosť. A nech vydrží dedinské cesty.

Aký kočík odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

ak hľadáme kvalitnú dvojkombináciu v podobe hlbokej vaničky a vajíčka pre vysokých rodičov, tak ti jednoznačne odporúčam zamerať sa na kočíky, kde si môžeš kombináciu vyskladať sama. To znamená, že samostatne zakúpiš už aj samotnú konštrukciu a všetky ostatné časti kočíka - hlbokú vaničku, vajíčko. A ak by si bola s kočíkom spokojná, tak v budúcnosti už iba prikúpiš športové sedadlo.

Poprípade ešte kočíky, ktoré majú sedadlo typu 2v1. To znamená, že sa rozkladá do hlbokej vaničky a naopak.

Jedným z takýchto kvalitných kočíkov, ktoré vydržia nie len dennodenné skladanie a rozkladanie, sú nabité funkcionalitou, vydržia aj prípadné druhé dieťa a ponúkajú možnosť rozšírenia pre prípadné druhé dieťa je Bugaboo Donkey 3 alebo jeho kolega Bugaboo Fox 3.
Tieto modely majú kvalitné odpruženie, bezúdržbové kolesá plnené penou. Sú ľahšie, majú odľahčenú hliníkovú konštrukciu. Takýto kočík s nasadenou športovou časťou váži cca 10 kg. Hlboká vanička má pri Donkey vnútorné rozmery 78,5 × 28 cm a pri Fox-e 76,5 × 32 cm. Sú navyše dobre odvetrané a striešky majú príjemne veľké. Vajíčko môžeš zvoliť od značky Bugaboo, prípadne s adaptérmi nasadíš aj autosedačku inej značky napr. Cybex, Maxi-Cosi atď.

Bugaboo Donkey 3

Bugaboo Fox 3

Mojím druhým typom je kočík Cybex Gazelle S. Tento športový kočík je s kvalitným odpružením, bezúdržbovými kolesami plnenými penou a odľahčenou hliníkovou konštrukciou 12 kg. Má hlbokú vaničku s vnútornými rozmermi 71x 32 cm a odvetrávanie zabudované v strieške. Pri vajíčku máš možnosti ako pri spomenutých Bugabách.

Cybex Gazelle S 2020

Pozri si aj nemecké modely Moon Relaxx Edition a Moon ReSea S. Sú to kočíky, ktoré majú kvalitné odpruženie. Moon Relaxx Edition má nafukovacie pneumatiky a hlbokú vaničku s vnútornými rozmermi 80x31 cm. Má vaničku s kvalitným matracom a nechýba ani dvojité odvetranie na vaničke (bočné a v strieške). Oproti tomu Moon ReSea má kolesá nenafukovacie z tvrdenej gumy, hlbokú vaničku s vnútornými rozmermi 75x30 cm a vanička má iba odvetranie v strieške. Obidva modely sú však veľmi kvalitné, čo sa týka vajíčka riešiť ho môžeš ako pri kočíkoch Bugaboo.

Tento rok vychádza nový model Moon Rocca Edition. Je dostupný za prijateľnú cenu a je o čosi skladnejších rozmerov. Má nafukovacie pneumatiky, hlbokú vaničku s vnútornými rozmermi 76x30 cm s dvojitým odvetraním.

Moon Relaxx Edition

Moon ReSea S

Moon Rocca Edition

Kočík typu sedadla 2v1, ktorý je vhodný na dedinu je model Chicco Urban Plus Crossover. Tento český kočík má nenafukovacie bezúdržbové pneumatiky plnené penou a mechanické odpruženie všetkých kolies. Sedadlo rozložené do hlbokej vaničky má vnútorné rozmery 79x32 cm. Ku kočíku pripojíš autosedačky známych značiek ako pri Bugabách.

Chicco Urban Plus Crossover

Dúfam, že som ti pomohla. V prípade ďalších nejasností mi nezabudni opäť napísať. Prosím pripomeň sa nakoľko poradňa je anonymná.

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally