Aký fusak sa hodí do Cybex Priam Koi? Vystačím si s originálnym, ktorý sa mi zdá tenký, či kúpiť aj niečo teplejšie?

Zodpovedané
12. okt 2020

Ahoj Eli,

mám 4 mesačnú dcérku a zvažujem kúpu zimného fusaku, ktorý by bol vhodný do hlbokej aj športovej časti. Dostala som do daru kočík Cybex Priam Koi aj s fusakom rovnakej edície. Ako prvorodicke 🙂 sa mi zdá tenký (skôr na jeseň či ľahšiu zimu), preto zvažujem kúpu Lodger alebo Elodie details z bazáru. Aký je tvoj názor? Vystačí mi ten, ktorý už mám? Alebo potrebujem hrubší? Ak áno, aký typ sa hodí do daného kočíka?

Ďakujem pekne za odpoveď 🙂

Ahoj,

je dosť relevantné, kde žiješ a aké tam bývajú zimy. Mne osobne príde Priam-ácky fusak dostatočný, teda ja bývam v meste a vyslovene v mínus dvasdsiatkach von nechodím. Bábätko treba vrstviť (radšej než dať jednu hrubú vec, to platí aj o bunde či overale, ktorý bude mať na sebe tiež). A občas ho budeš aj vyberať na kojenie, na poukazovanie okolia, upokojenie a pomojkanie a tak podobne. Preto dieťatko má byť dobre oblečené. Radšej veľa tenších ako jednú hlavnú hrubú vrstvu. No a potom fusak. A ten z Koi je pomerne kvalitný, vode a vetru odolný, tak by som sa moc nebála. Ak by si sa predsa len bála, do neho (ako aj cez neho) vieš predsa ešte dať deku, prípadne aj uni nánožník či sťahovaciu deku.

Je ale dôležité, aby si sa ty sama cítila isto, takže ak by si z hrúbky fusaku mala stále stres, kľudne si kúp iný. Hlavne pre také malé dieťatko určite využiješ aj niečo malé, čoho sa zasa na rok zbavíš. Či už Mini Moose, Mini Bunker, alebo niečo rozopínacie ako Moose Combi, možnosti určite sú.

Ja by som ku koi kľudne ladila aj farby (má ich kopu, takže akékoľvek výrazná (napríklad aj hnedá či červená) bude vynikať, predsa len, základ je sivý. Alebo potom laď do rôznych odtieňov sivej, fusaky sú v sivej pomerne často.

Aj by som ti odporučila môj milovaný Lodger, aj farebne sú sediace edície. Ale mám pocit, že ak očakávaš hrúbku, on je skôr vrstvený. Ale za skúšku nič nedáš a fusak sa zíde aj do autosedačky 😉

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli