Doplnky jeseň/zima: je na jeseň lepší prechodný fusak či stačí nanožník? Je treba nánožník aj na ED fusak?

Zodpovedané
19. aug 2020

Ahoj Eli,

chcela by som ti položiť otázku, trochu z iného súdka, no týka sa kočíkov.

Moj poklad ma teraz 5 mesiacov, ešte sme vo vaničke. Kočík máme Moon Style. Uvažujem už nad zimou, čo všetko vlastne potrebujem. Už som postrehla, že si písala jednej mamičke, že na náš kočík sa hodia veci značky Pinkie. Od septembra ideme do športovej časti.

Moja otázka znie:
Je na jeseň lepší prechodný fusak, alebo stačí nanožník dieťaťu, čo nevie este chodit? Na zimu mám Elodie fusak, budem potrebovať nánožník aj na zimu (nad Elodie Details fusak)? ...neviem, či mám kúpiť všetko, alebo či si vybrať, čo je najlepšie 🤷‍♀️ Bývam na východe krajiny, zimy sú tu ok, ale vie byť aj pekne pod nulou - ale žiaden Poprad a Orava to nie je 🙂

Ďakujem ti za pomoc💗

Ahoj,

to, či je lepší fusak alebo nánožník, resp. či použiť jedno alebo obe je vec, čo je fakt dosť iná u rôznych maminiek.
Ako som pri rôznych kočíkoch a vybavení tieto veci používala ja, tak sa mi vidí, že nánožník používame tak trochu zo zvyku. Resp. ak ku kočíku je a pekne sedí - inak nás viac štve ako hocičo iné a obvykle sa odloží do skrine, ak nie je dobrý.

V podstate slúži podobne, ako deka prehodená cez nôžky - chráni tak nejak mierne a zvonka. A preto - ak ku kočíku nie je, a predsa by si chcela niečo také no bez hrozby stáleho padania a skopávania, určite ako takú vec pre istotu, do košíka odporučím mať sťahovaciu deku. Je to prakticky nánožník, ale lepšie prilne k nohám dieťatka + je zaistený.

Za mňa to ale nie je nutnosť preto, že pri dobrom fusaku je v podstate naviac. Musíš vtrepávať dieťa do fusaku a na to nánožník, no najmä ak je dieťa väčšie, je to priveľa roboty. Kúpiť kvalitný fusak (mne sa osvedčil klasický dvojvrstvový Lodger Bunker) znamená dieťatko v teple a pohodlí aj bez nánožníka. Tiež je super, že má viac vrstiev, takže aj na jeseň využiješ (dáš von vnút. vložku prípadne nedotiahneš okraje). A na zimu ho vložíš, podoťahuješ a bude dobrý tiež. Aj iné fusaky sú dobré a akurát tie od Pinkie sú aj za peknú cenu, ale tam je to dosť rozdelené na extra teplé a prechodné, čo je tiež fajn nápad.

Ak zimy nebývajú extrémne v nejakom zmysle, ja by som kúpila len lepší fusak a nánožník, ak vôbec, riešila operatívne - za pochodu, ak bude treba.

Ak ale už máš ED, proste dokúp prechodný, aký sa ti len páči a si vybavená. Nie je nutné mať nánožník, ak to naň vyslovene necítiš - nie si naň už napr. zvyknutá z iného modelu.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli