Aký je rozdiel medzi kočíkom Britax Strider S a Britax Strider M?

Zodpovedané
17. feb 2022

Ahoj,

chcela by som sa poradiť ohľadom kočíka Britax Strider S a Britax Strider M. Mám 165 cm a hľadám mestský kočík.

Akú veľkú majú vaničku?

Je dostatočne dlhá?

Aká je celková výška obidvoch kočíkov?

Ktorý z nich je viac mestský?

Ďakujem

Ahoj,

model Britax Strider S je tandemový súrodenecký športový kočík. Jeho nosnosť je 20 kg na jedno dieťa. V tandemovom móde je to 20 kg na prvé dieťa + 17 kg na druhé dieťa. Pákové rodičovské madlo si môžeš nastaviť do 5 pozícií. Jeho výška však nie je uvedená ani na stránke výrobcu. Môžeme však približne vychádzať z celkovej výšky kočíka po rozložení - 121 cm. Podľa vysokého umiestnenia športového sedadla predpokladám, že je určený pre vyšších rodičov.

Britax Strider S má gumové bezúdržbové nenafukovacie pneumatiky plnené penou s duálnym odpružením. To mu umožňuje pohodlný prejazd aj v nerovnom teréne. Zaujímavá je aj nosnosť jeho nákupného košíka 11,1 kg. Váha konštrukcie s nasadením športovým sedadlom je 14,2 kg.

Hlboká vanička je pri obidvoch modeloch totožná. Jej vonkajšie rozmery sú 85 x 41 x 62 cm. Nosnosť vaničky je 9 kg na dieťa, takže asi tak do 6 mesiacov. Okrem zabudovaného odvetrania v strieške má zabudované aj bočné odvetranie. Má nový kvalitný penový matrac. Perforácia roštu bolo navrhnutá tak, aby umožňovala maximálnu cirkuláciu vzduchu.

Oproti tomu model Britax Strider M má nosnosť košíka 7 kg. Hladkú a nerušenú jazdu zabezpečujú veľké odolné gumené kolesá s penovým polstrovaním (predné otočné s aretáciou). Sú doplnené centrálne odpruženým podvozkom. Kolesá sa ľahko zabrzdia nožnou brzdou, ktorá zafixuje obe zadné kolesá v stabilnej polohe. Ak sa zastavíš na nerovnom teréne, tak dieťa bude stále v maximálnom bezpečí. Kočík má ochranu proti prevráteniu. Sedadlo má nosnosť 22 kg. Celková výška kočíka je 115 cm, takže je o 6 cm nižšia ako u Strider S. Váha konštrukcie s nasadením športovým sedadlom je 10,2 kg.

Mestskejším typom kočíka je podľa mňa - Britax Strider M.

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally