Aký kočík do auta?

Zodpovedané
6. feb 2022

Ahoj,

potrebovala by som poradiť s výberom kočíka do auta. Často cestujeme autom (najmä ku starkým), no bohužial náš kočík je nemožné vpratať do sedana. Druhá dcéra sa narodí v marci a rozmýšľame, či je lepšie zvoliť kombinovaný kočík alebo športiak s vložnou taškou. Váha nie je pre nás prekážkou. Len skladnosť.

Potrebujeme kočík, ktorý je najmä na mestské vozenie, ale zvládne prejsť aj po nejakom miernejšom teréne najmä lesné cestičky, kamienky prípadne sneh. Ideálne by boli nafukovacie kolesá. Rozpočet max. 350 eur, nakoľko sa jedná len o kočík na cestovanie.

Zatiaľ sme pokukovali po Kinderkraft Xmoov (nenašli sme presné rozmery aj s vaničkou), Hauck Uptown alebo Joie Litetrax 4S.

Nebránime sa aj úplne iným.

Aké sú Tvoje návrhy?

Ďakujem

Ahoj,

ak športový kočík s vložnou taškou, tak by som volila BRITAX RÖMER prenosnú tašku. Do nej by som určite vložila Babymoov univerzálna ergonomická podložka CosyMorpho, pre zabezpečenie stability chrbtice.

Joie Litetrax 4 je ľahký štvorkolesový športový kočík s rýchlym a kompaktným skladaním, ktoré zvládneš aj jednou rukou. Litetrax je určený do mesta a vďaka hlbokému ľahu je vhodný prakticky od narodenia. Bábätko môžeš tiež prevážať v pripojiteľnej hlbokej vaničke či autosedačke, ktoré je potrebné dokúpiť samostatne. Jeho odpruženie a kolesá sú vhodné aj do mierneho terénu. Mínusom u mňa je jeho nízka nosnosť na dieťa - 15 kg, a celkovo menšie rozmery sedadla. Tento model vydrží tak do 1-1,5 roka dieťaťa. Potom bude potrebné kočík meniť.

Kinderkraft XMoov je priestorovo veľmi podobný Joie-mu. Takže tiež ho budeš po roku meniť. Ja by som do týchto modelov osobne nešla. Pretože o rok, možno skôr, budeš riešiť rovnakú dilemu.

Oproti nim, model Hauck Uptown má kolesá z tvrdenej gumy a odpružený ľahký hliníkový rám (10,2 kg). Práve to mu umožňuje pohodlné a ľahké manévrovanie akýmkoľvek terénom - tráva, štrk, piesok. Polohovanie ide až do úplného ľahu a sedadlo má s mäkkým polstrovaním. Má aj veľkú XXL striešku so zabudovaním náhľadovým okienkom. Ako posledné spomeniem väčší nákupný košík. Sedadlo má nosnosť 22 kg na dieťa, celkové zaťaženie kočíka je 25 kg, a v pohode zvládne aj väčšie dieťa. Zároveň sa v sedadle cíti pohodlne a má dostatok priestoru.

A nedá mi nespomenúť ešte jeden perfektný cenovo dostupný model. A je ním Hauck Mars. Je plne otočný, sklopný do úplného ľahu, ľahký a s kompaktnými rozmermi. Je to mestský športový kočík. Jeho jednoduchý, no moderný dizajn podčiarkujú aj hravé farebné potlače poťahov. Chváli sa nielen vysokou (až 25kg) nosnosťou, ale aj relatívne nízkou váhou - 10,2 kg. Zložíš ho jednou rukou do kompaktných rozmerov. Kolesá sú veľkosťou a typom (len mierneho) odpruženia vhodné predovšetkým do mesta, ale zvládnu aj občasný mierny lesný terén. Športové sedadlo je otočné a polohovateľné až do ľahu. Taktiež je vybavené UV strieškou so šiltom, polohovateľným detským madlom. Vo výbave je aj zvýšený nánožník. Je cenovo dostupný. Tu na MK sa jeho cena za nový pohybuje od 320 eur.

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kocikopedie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally