Aký kočík do mesta aj do prírody?

Zodpovedané
3. okt 2023

Ahoj,

rada by som poprosila o radu. Hľadám kočík pre prvé dieťatko, ktoré sa narodí v januári. Budeme sa pohybovať aj na nerovných cestách dediny, v prírode a aj v meste. Ja mám cca 165 cm, manžel cca 185 cm.

Hľadáme kočík s nasledovnými parametrami:

  • dvojkombinácia,
  • vhodný na nerovné cesty dediny (do prírody) a aj do mesta,
  • skladný do auta, keďže budeme cestovať,
  • ľahší,
  • možnosť pripojiť vajíčko (ani to nemáme ešte vybraté),
  • gélové alebo nafukovacie kolieska (otočné s možnosťou fixácie),
  • odpruženie,
  • nie korýtkový,
  • možnosť nastavenia do úplného ľahu,
  • XXL strieška,
  • panoramatické okienka,
  • vetranie,
  • odkladací priestor,
  • cena okolo 1000 EUR, ale nehrá hlavnú rolu.

Presnú značku, model alebo farbu vyhliadnutú nemáme. Ide nám hlavne o funkčnosť a radi si necháme poradiť.

Ďakujeme

Ahoj,

navrhnem Ti lacnejšie a aj drahšie kočíky. Zameriam sa na funkčnosť, ktorú si veľmi pekne opísala vo svojich zadaných parametroch.

Na začiatok by som začala s ťažším modelom, ktorý má však veľmi dobrú manipuláciu. Z bokov je pekne krytý, čo niektoré mamičky oceňujú a na zimné obdobie vyžadajú. Pýši sa kvalitnou a odolnou konštrukciou, ktorá zvládne aj prechádzky v teréne. Nadstavby má posadené vyššie na konštrukcii a jeho teleskopická rukoväť je nastaviteľná vo výške od 80 do 113 cm. Je vhodný pre stredne vysokých a vyšších rodičov. Opisujem Ti model Britax Smile 5Z. Keďže často cestujete, tak jeho rozmer po zložení Ťa určite poteší. Zmestí sa do priemerného kufra aký má napríklad Škoda Octavia.

O čosi lacnejším a rovnako všestranným modelom je novinka Muuvo Quick 4.0. Je to ľahší kočík, ktorý má rozsah nastavenia teleskopickej rukoväte vo výške od 95 do 105 cm. Jeho perforovaná chrbtová opierka v kombinácii s ventilačnými prvkami v sedadle je ako stvorená na letné prechádzky. Zároveň je výškovo nastaviteľná, preto kočík rastie spolu s dieťaťom. Má novú zväčšenú hlbokú vaničku, ktorá je vybavená inovatívnym 3-bodovým ventilačným systémom 3D Airflow. Ten zaisťuje vetranie aj v tých najhorúcejších dňoch. Navyše je výškovo prispôsobitešná, pretože sa podľa potreby dá nasadiť na zdvíhacie adaptéry alebo bez nich priamo na konštrukciu.

Pripínam Ti aj podobné kočíky, ktoré sú Smile 5Z funkčne veľmi podobné, no cenovo sú o čosi dostupnejšie:

Ak však chceš s výberom kočíka ešte počkať, pretože máš celkom dostatok času, tak vyčkaj. Na trh postupne prichádzajú nové modely, ktoré sú nabité inovatívnimi funkciami. Nedávno som ich opisovala v inej mnou zodpovedaj odpovedi, tak Ti ju sem pripínam:

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally