Aký kočík do mesta i terénu nás bude stáť do 200 eur?

Zodpovedané
28. júl 2022

Ahoj,

rada by som našla golfky, ale vzhľadom na požiadavky sa bojím, že nenájdem nič do 200 eur. Ideálne by bolo, aby mal kočík trochu väčší kôš, bol skladný, najlepšie tri kolesá. Hlavná požiadavka je, aby zvládol terén.

Cestujeme veľa na dedinu, preto musí zvládnuť kamenistú cestu, hrbolčeky, v meste mačace hlavy. Bude využívaný každý deň. Manžel má dva metre a ja som o dosť nižšia, takže polohovateľná rukoväť by bola fajn. Plus strieška s priehľadom. Kočík je pre ročné dieťa, ktoré je zvyknuté v ňom aj spať. Nemusí ísť úplne do ľahu, ale aspoň poloľah. Z bazáru mám strach kvôli záruke.

Ktorý kočík spĺňa to, čo žiadam?

Ďakujem

Ahoj,

osobne by som pri tak nízkej cene siahla po bazárovom modeli. Určite je lepší kvalitnejší bazárový model ako nekvalitný a nový.

Najlepším modelom pre Teba by bol TFK Mono, ten je však vysoko nad rozpočtom. Je to tak kvalitný kočík, že zvládne vyvoziť viac detí.

Posobným modelom je Jané Trider. Jeho nevýhodou je nízka 15 kg nosnosť.

Pozri si aj starší bazárový model Baby Jogger City Mini GT. Síce má v názve „City" (čo v preklade znamená „mesto"), ale jeho kolesá a odpruženie sú vhodné nielen do mesta, ale aj do náročnejšieho lesného terénu. Jedinou nevýhodou je jeho možné preklopenie na bok pri jazde šikmým, resp. kopcovitým terénom.

Ak ale chceš niečo nové, tak skús pozrieť mamičkami odporúčaný Hauck Runner 2. Je to
terénny kočík, vhodný aj na beh a šport. Má veľké 30 cm nafukovacie kolesá. Výškou nastaviteľnej otočnej rukoväte je vhodný aj pre vysokých rodičov. Chrbtová opierka má možnosť ľahu s kvalitným odvetraním. V strieške však nie je zabudované náhľadové okienko. Inak je to veľmi dobrý kočík, ktorý spĺňa Tvoje požiadavky a bude dobrým parťákom na kočíkovanie.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally