Aký kočík na cesty, čo zvládne ľahší terén a je pohodlný na spanie?

Zodpovedané
30. mar 2022

Ahoj,

plánujem kúpiť kočík na cestovanie. Bola by som rada, aby zvládol aj menší terén/kocky.

Mal by spĺňať:

  • nízka hmotnosť,
  • zloženie jednou rukou,
  • zaberie zložený málo miesta,
  • ide do úplného ľahu,
  • nosnosť 22 kg a priestor aj pre väčšie dieťa,
  • zvládne nerovný chodník, nespevnenú cestu, kocky, ale nemusí byť vyložene do veľkého terénu (na to bude športový kočík),
  • vhodný na každodenné jazdenie a spánok,
  • naozaj dlhá slnečná strieška,
  • pohodlné ovládanie,
  • kvalitné spracovanie, uchádzajúci vzhľad.

Zatiaľ sa rozhodujeme medzi Inglesina Maior a Cybex Eezy S+2.

Aký z nich by bol vhodnejší?

Prípadne je nejaký podobný vyhovujúci požiadavkám?

Ďakujem

Ahoj,

pekný výber!

Obidva dva kočíky sú super voľbou a spĺňajú všetky Tvoje požiadavky, či už je to skladanie jednou rukou do kompaktnej veľkosti, nízka hmotnosť, polohovanie chrbtovej aj nožnej opierky do úplného ľahu, predĺžená strieška a odpruženie kolies, ktoré si poradia aj s nerovnosťami.

Najväčší rozdiel je vo veľkosti kolies. Inglesina Maior má naozaj na svoj typ veľké kolesá s veľmi dobrým odpružením. Navyše má aj väčší rozchod zadných kolies, čo mu pridáva na stabilite. Predlžovaciu striešku majú obidva.

Cybex Eezy S+² nenájdeš žiadne ventilačné či priehľadové okienko, čo môže niekomu vadiť. Váhovo aj rozmerovo medzi nimi nie je žiadny väčší rozdiel, ale Inglesina má dlhšiu chrbtovú opierku a aj viac miesta nad hlavou. Je ideálna aj pre väčšie dieťa. Keď k tomu pridám celkový dizajn a aj to, že ho na ulici len tak nestretneš, tak by som išla jednoznačne do neho. 🙂

Ďalej ma napadá aj obľúbený Babystyle Oyster Zero alebo jeho novší model Babystyle Oyster Zero Gravity , ktorý prešiel radom vylepšení a najlepšia z nich je vychytávka vo forme automatického skladania. Hmotnosť sa o trochu zvýšila (8,5 kg), ale stále patrí medzi ľahké kočíky.

Ja osobne by som išla do Inglesina Maior. Myslím si, že s ním budeš určite spokojná. Má super jazdné vlastnosti, ľahko sa ovláda a má kvalitné spracovanie.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, neváhaj mi znovu napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia