Aký kočík odporúčaš pre septembrové dieťa?

Zodpovedané
7. mar 2022

Ahoj,

hľadám kočík pre septembrové dieťa.

Požiadavky:

  • väčšia vanička,
  • nafukovacie kolieska,
  • aby nevŕzgal,
  • vhodný pre nižšiu mamičku,
  • vhodný na asfalt a cyklotrasu, prípadne poľnú cestu,
  • športová časť sa má dať zložiť zároveň s konštrukciou v dvoch smeroch,
  • rukoväť pre dieťa, aby sa odopínala aj vcelku a aj len jedna strana.

Ktoré kočíky spĺňajú moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

ako prvý variant predstavím Moon Relaxx Edition, ktorý spĺňa všetky Tvoje požiadavky. Vďaka nafukovacím kolesám a kvalitnému odpruženiu ponúka pohodlné prejdenie terénu. Má dostatočne veľkú nosnosť (22 kg) a celkom ľahkú hmotnosť (11,5 kg). Hlboká vanička je veľká a hlboká. Na dĺžku má cca 80 cm a na šírku 31 cm. Nechýba u nej predlžovacia strieška, vetracie okienko na prednej strane a kvalitné matrace značky Träumeland. Športový sedák je tiež priestranný a nastaviteľný po aj proti smeru jazdy. Rozmery ložnej plochy je 85 cm na dĺžku a 30 cm na šírku. Nájdeš u neho polohovateľnú opierku nôh i chrbta, ktorá ide až do úplného ľahu. Rozopínateľná strieška má ventilačnú sieťku. Pri športiaku si ju navyše môžeš výškovo nastaviť, takže aj väčšie dieťa bude mať dostatočný priestor nad hlavou. Samozrejmosťou je teleskopická rukoväť, ktorou si kočík plne prispôsobíš svojej výške.

Ďalším variantom môže byť kočík Moon Rocca Edition, ktorý je veľmi podobný Relaxxu. Nájdeš u neho tiež nafukovacie kolesá, rovnaké rozmery hlbokej vaničky a aj športiaku, vetracie okienko vo vaničke a predlžovaciu striešku. Najväčší rozdiel je v nastaviteľnej podnožke, ktorú si môžeš jednoducho predĺžiť. Odlišný je mierne aj dizajn a rukoväť, ktorá je otočná.

Oba modely značky Moon ponúkajú pohodlné skladanie aj s nasadeným športovým sedákom v oboch smeroch. Aj keď sú tieto kočíky určené skôr pre vyšších rodičov (nástavby sú položené vyššie), tak vďaka nastaviteľnej rukoväti je ich ovládanie pohodlné aj pre rôzne vysokých rodičov.

A ako posledný odporučím ABC Design Salsa 4 Air. Tento kočík je taká osvedčená stálica, mamičkám ho odporúčam rada. Oproti kočíkom Moon pôsobí viac robustne a má vyššiu hmotnosť – 14,5 kg. I napriek tomu je dobre skladný a ľahko ovládateľný. Má tiež elegantný a moderný vzhľad, nafukovacie kolesá a ešte väčšie rozmery pri športiaku. Jeho ložná plocha je dlhá 98 cm. Samozrejmosťou je aj teleskopická rukoväť, vďaka ktorej si nastavíš kočík, ako Ti bude vyhovovať.

Všetky tri kočíky sú kvalitné a ani jedným neurobíš chybu. Záleží na Tebe, ktorý Ťa designom osloví najviac a či dáš prednosť nižšej hmotnosti a kompaktnejšej veľkosti pri skladaní, alebo priestornosti.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia