Aký kočík pre 180-centimentrových rodičov do mesta?

Zodpovedané
11. okt 2022

Dobrý deň,

chcela by som poprosiť o pomoc pri výbere kočíka pre chlapčeka, ktorý sa má narodiť koncom januára. Bývame v meste. S manželom sme vysokí 180 cm.

Mne sa páči Bugaboo Fox 3 a Easywalker Jimmey. Celkovo si robíme ešte len prehľad.

Rada by som mala ľahší kočík - dvoj alebo trojkombináciu. Do auta by sme chceli kúpiť vajíčko, ktoré sa dá otáčať. Preto si myslím, že nám dvojkombinácia bude stačiť. Čo sa týka ceny, tak kľudne zaplatíme aj viac. Nie sme limitovaní.

Vieš nám poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

výborný výber kočíkov. Stavila si na top kočíky, ktoré sú kvalitné a plné funkcionalít. Tie uľahčia a spríjemnia pobyt v kočíku nielen dieťaťu ale aj Tebe.

Tak si teraz ako prvé povedzme základné info o ich najväčšom rozdiely:

  • Korýtkové sedadlo (Bugaboo Fox 3): Nôžky dieťaťa sú „trošku vyložené”. Korýtko sa inak nazýva aj ergonomickým sedením. Pre deti s vrodeným refluxom vám ho môže odporučiť pediater. Ľah v ňom je úplne normálny a pre mnohé deti pohodlnejší. Pripomína ľah v autosedačke (vajíčku). Problémom môže byť, ak dieťa radšej spáva na brušku. Vtedy by sa mu korýtko nemuselo páčiť.

  • Rovný ľah (Easywalker Jimmey): Chrbtová opierka spolu s opierkou nôh vytvoria vodorovnú polohu, ktorá pripomína ľah podobný tomu v hlbokej vaničke. Väčšina výrobcov označuje takúto vodorovnú polohu ako úplný ľah (viac ako 150 stupňov).

Kočíkova novinka Easywalker Jimmey je kočík, ktorý má ako jeden z mála úplný rovný 180-stupňový ľah. Je dizajnovo prepracovaný a ponúka dieťatu maximálne pohodlie. Jeho strieška má XXL rozmery. Má zabudované ventilačné a aj náhľadové okienko. Po zložení do auta je skutočne praktický. Nedávno som o ňom napísala aj podrobný článok, ktorý si môžeš prečítať.

Podobným modelom, ktorý je určený pre vysokých rodičov je Baby Jogger City Sights.

Bugaboo Fox 3 má oproti Jimmey nižšie položenie nadstávb. Plusom je jeho o 2 kg nižšia váha. Mínusom zase chrbtová opierka, ktorá je kratšia o 5 cm. Väčšina mamičiek ho tak okolo 1,5 až 2 rokov menia za iný model. Skladnejší do auta je jednoznačne Jimmey, no Fox má zase neuveriteľné množstvo dizajnovo zaujímavých samostatne dokúpiteľných striešok, setov poťahov a iného príslušenstva.

Je už iba na Tebe, čomu dáš prednosť.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally