Aky kočík pre marcové dieťa?

Zodpovedané
15. okt 2021

Dobrý deň,

v hľadáčiku mám kočíku Britax a najviac sa mi páčil Britax Go Big. Podľa recenzií som zistila, že sedenie v športovej časti nie je veľmi dobré. Preto by som chcela poradiť, ktorý z modelov je najlepší.

Moje preferencie sú, aby bol vhodný do mesta ale aj ťažší terén, predĺžená strieška aj so sieťkou na vetranie. Páči sa mi aj vetranie hlbokej vaničky ale pri Britaxe som sa s tým nestretla . Cenovo by som chcela do 1000 eur, pozerám aj použité kočíky.

Prípadne by som šla aj do inej značky.

Aké sú Tvoje odporúčania?

Ďakujem

Ahoj,

veľmi zaujímavé preferencie. Takže hľadáme multifunkčný kočík.

Britax Go Big 2 nie je vôbec zlá voľba. Je priam jednou z dokonalých a vyhovujúcich k tvojim preferenciám. Sedenie v športovej časti nie je zlé. Mamičky skôr opisujú, že je priestorovo väčší. Takže sa zdá, že menšie dieťatko sa stráca. Na druhej strane je to kočík, ktorý využiješ až do konca kočíkovacieho obdobia, a preto musí byť priestorovo väčší, pre pohodlie staršieho dieťaťa. To nie je žiadne mínus.
Na druhej strane zimné deti sú v kočíku dobre chránené. Ja sama mám januárového syna, takže som tiež volila dobre chránenú vaničku. Plus fusak alebo fleesová perinka, tak priestor musí byť väčší.

Britax Go Big2

No samozrejme ponúknem aj iné modely na výber.

Veľmi priestranné a pohodlné sú aj modely Bugaboo Fox 2, Bugaboo Fox 3, ktorý má novú sviežu vaničku. Tá ponúka optimálne prúdenie vzduchu čím udrží dieťa v teple, aby mohlo svoje objavy plnohodnotne vychutnávať s pohodou. Veľmi kvalitný aj na horší terén je model Bugaboo Buffalo. Ten však nájdeš už iba bazárový, čo ale nie je pre teba problém.

Bugaboo Fox 2

Bugaboo Fox 3

Bugaboo Buffalo

Pokiaľ ale chodíte častejšie do terénu, tak skús pouvažovať aj nad Thule Urban Glide 2. Ten ťažší terén priam zbožňuje, no zároveň je vhodným kandidátom do mesta. Jeho sedadlo športovej časti je mäkko polstrované a veľmi priestranné. Spolu s vysokou nosnosťou tak zvládne aj staršie dieťa. Chrbtovú opierku možno polohovať do hlbokého, aj keď stále mierne nakloneného ľahu. Opierka nôh sa síce nedá zdvihnúť, ale po dokúpení opierky nôh odstrániš aj toto malé mínus. Vanička je priestranná, dobre chránená pred vetrom a zimou.

Thule Urban Glide 2

Poprípade nakukni aj na Easywalker Harvey 3. Oceníš komfort jazdy a jednoduchosť požívania. Jeho vynovené kolesá sú vhodné pre každý terén. To dokazuje hladká a pohodlná jazda na nerovnom teréne vďaka závesnému systému ložísk, či už na prechádzke do mesta alebo do prírody. Jednoducho sa dá rozšíriť na súrodenecký tandem.

Easywalker Harvey3

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kočikopédiu a môj login (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally