Aký hlboký nekorýtkový kočík odporúčaš?

Zodpovedané
1. okt 2021

Ahoj,

hľadám kočík, ktorý bude asi najlepšie len hlboký s možnosťou pripojenia vajíčka. Myslím, že športový by som chcela iný (len športový), nakoľko 3 kombi sú nespratné.

Možno by som pouvažovala aj o 3 kombi ak by sa dala športová časť skladať, keď je na kočíku. Viem, že sú to napr. Cybex, Britax. Rada by som mala obyčajné sedenie (nie korýtkové). Nemala by to byť hrkálka a mala by prejsť aj nejaký terén (máme rozbité chodníky).

Aké sú Tvoje odporúčania?

Ďakujem

Ahoj,

ako problematickú vec vidím pri takejto kombinácií hlbokého kočíka a vajíčka. Málo dostupných kvalitných kočíkov (teda ak nepočítam nepraktické a ťažké retro kočíky, prípadne nejakých veľkých poľských kočíkov) a veľmi nízko zadanú obstarávaciu cenu.

Ľahšie a praktickejšie modely sú skôr zriedkavejšie alebo drahšie, prípadne ich cenu potom navýši autosedačka. Píšeš iba, že chceš aby bola kompatibilná s kočíkom, nič o bezpečnosti ale samozrejme tie lepšie bezpečné značky niečo stoja!

Prvým kočíkom, čo si takto dokážeš vyskladať a zvládne aj dedinu je Cam Dinamico Up. Jediným mínusom je, že môžeš pripojiť iba autosedačku rovnomernej značky.

Cam Dinamico Up

Druhým modelom je Mutsy Evo.

Mutsy Evo

Ak by sme sa pozreli na trojkombinácie, nekorýtkové a otočné, tak tu už máme väčšie možnosti výberu z kvalitnejších značiek vhodných aj na terén (teda rozbité chodníky, nečakaj veľkú turistiku), váhovo do a zložiteľných jednou rukou spolu so športovou časťou.

Poprezeraj si tieto modely Brio Go, Britax Go, Britax B-Smart 4, Casualplay Loop, Cybex Balios S, Easywalker Rudey a posledným by bol Joie Versatrax.

Brio Go

Britax Go

Britax B-Smart 4

Casualplay Loop

Cybex Balios S

Easywalker Rudey

Joie Versatrax

Držím ti palce s výberom. Uurčite napíš ak by si chcela poradiť a nezabudni sa pripomenúť, nakoľko poradňa je anonymná.

A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a môj login, aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally