Ktorý kočík bez ohľadu na financie je dobre ovládateľný, odpružený, skladný a ľahký?

Zodpovedané
16. máj 2022

Ahoj,

hľadám kočík s týmito vlastnosťami:

  • ľahký,
  • dobre ovládateľný,
  • odpružený,
  • dobre skladný do kufra,
  • do terénu aj mesta,
  • pre nižšiu osobu,
  • s dostatočne veľkou vaničkou pre septembrové dieťa,
  • dostatočné vetranie na vaničke,
  • dlhšia strieška kvôli zimnému obdobiu,
  • financie nie sú dôležité.

Môže byť dvoj alebo trojkombinácia (korýtkové aj nekorýtkové sedenie) alebo aj iba kočík a vanička. Športový by som kúpila neskôr.

Aké sú Tvoje odporúčania pre náš budúci kočík?

Ďakujem

Ahoj,

všetky Tvoje požiadavky spĺňa Bugaboo Fox 3. Jedná sa o jeden z najľahších kombinovaných kočíkov (10 kg). Je veľmi dobre ovládateľný, ľahko zložiteľný a prejde mesto a aj terén. V náročnejšom teréne či na piesku môžeš navyše využiť funkciu dvoch kolies. Hlboká vanička je položená nižšie, takže je vhodný aj pre nižších rodičov, ktorých na bábätko krásne uvidia. Oceníš u neho aj priedušný matrac a panoramatické okienko. To napomáha lepšej cirkulácii vzduchu v letných dňoch a ponúka dieťaťu pohľad von. Môže tak skúmať okolie pri "pasení koníkov". Samozrejmosťou je aj extra dlhá strieška s náhľadovým okienkom. Športové sedenie je korýtkové, ale je veľmi priestranné a ľahké, čo oceníš, keď budeš chcieť sedenie otočiť do druhého smeru alebo pri skladaní. Samozrejmosťou je nastaviteľná rukoväť, priestranný košík a veľký výber farebných variantov či príslušenstva, takže si kočík plne prispôsobíš svojmu vkusu.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia