Aký ľahší športový kočík je vhodný na dedinské cesty, do mesta a skladný do auta?

Zodpovedané
17. mar 2022

Ahoj,

rada by som sa poradila ohľadom športového kočíka - doplňujúceho kočík Emmaljunga NXT90.

Ide mi skôr o skladný a ľahší kočík, ktorý zároveň prejde aj nejaký ten terén v podobe dedinskej cesty. Rozpočet cca do 400 eur - plus mínus. Či otočný alebo neotočný, na tom príliš nezáleží. Skôr dlhšia strieška proti slnku. Chlapček má teraz 10 mesiacov.

Premýšľala som o:

Ďakujem za porovnanie a rady.

Ahoj,

ja rozhodne odporúčam Baby Jogger City Mini GT2. Mám ho presne na tie isté požiadavky a som s ním veľmi spokojná. Je to síce trojkolka, ale je naozaj stabilná a ľahko sa ovláda. Momentálne ho testujem v teréne pre obsiahlu recenziu a prejde všetko!
Okrem toho ponúka jedny z najväčších rozmerov, ktoré sú vhodné aj pre väčšie dieťa. Zároveň je dobre skladný a veľmi ľahko zložiteľný. Strieška je dostatočne dlhá a má náhľadové okienko na magnet.

Baby Jogger City Mini2 4 a Babystyle Oyster Zero sú ľahšie a viac skladnejšie varianty. Obidva sú vhodnejšie skôr na mestský terén. Takže záleží či dáš prednosť lepším jazdným vlastnostiam, alebo nižšej hmotnosti a skladnosti.

Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade nemá žiadne odpruženie. Aj s nafukovacími kolesami je celkom tvrdý, ale terén prejde. So svojimi 8,4 kg patrí skôr k tým ľahším kočíkom a je aj dobre skladný.

Petite&Mars Street+ Oak 2021 Air je na tom už lepšie s odpružením, ale váhovo je už nad 11 kg, čo je dosť. Hoci majú oba štyri kolesá, tak sa stabilite nemôžu rovnať.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia