Aký otočný športový kočík odporúčaš pre ročného syna?

Zodpovedané
17. mar 2022

Ahoj,

hľadám športový otočný kočík pre ročné dieťa. Syn má cca 78 cm. Chcela by som niečo pekné a dizajnové. Teraz máme Mamas&Papas Urbo 2 Donna Wilson Foxleaf, ale športové sedenie má len 80 cm. To je málo.

Aký kočík nám odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

ako prvý odporúčam Moon Resea Sport, ktorý je dostatočne priestranný, skladný, s krásnym moderným dizajnom a za super cenu.

Ďalej to môže byť aj Bugaboo Bee 5, resp. novší model Bugaboo Bee 6. Ide už o drahší kočík a o dizajnovku, ktorá sa nie každému môže páčiť. Ja ho však milujem 🙂. Sedenie je obojsmerné, okrem toho môžeš výškovo nastaviť opierku chrbta a povytiahnuť sedák. Nákupný košík je nielen priestranný, ale má super umiestnenie, že čokoľvek dieťa upustí pod seba, tak spadne do neho. Už nám takto zachránil nejednu čiapku a hračku. Ďalšiu nespornú výhodu vidím v tom, že je to jeden z mála kočíkov, kam si dieťa vylezie a zlezie samo. Kočík je inak ľahký a skladanie ľahké. Za zmienku stojí aj bohaté príslušenstvo, ktoré je možné ku kočíku dokúpiť, či už je to jedálenský pultík, stojan na telefón alebo stúpadlo so sedátkom.

Krásnou dizajnovkou je aj Cybex Mios 2, Cybex Mios 3, ktorý je pre mňa najkrajší kočík na trhu. Aj keď má malé kolieska, tak má fajn odpruženie. Oproti Bee, má Mios polohovanie nôh a super je aj jeho sieťovaná sedačka, využiteľná počas horúcich letných dní.

Za zmienku stojí určite aj Joolz Hub a Joolz Hub+.

A ako posledné odporúčam Mamas&Papas Ocarro a Mamas&Papas Armadillo Flip XT 3 . Ide o veľmi podobné kočíky. Možno sa o trochu viac prikláňam k Mamas&Papas Ocarro z dôvodu väčších kolies a lepšieho odpruženia. Bohužiaľ je to ťažší kočík. Takže záleží na Tebe, či dáš prednosť nižšej hmotnosti alebo lepším jazdným vlastnostiam.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, neváhaj mi napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia