Aký športový kočík by vedel najlepšie nahradiť trojkombináciu?

Zodpovedané
27. júl 2022

Ahoj,

po prvom dieťati nám ostal športový kočík Petite&Mars Street, požičanú trojkombináciu sme už vrátili.

Čakáme druhé a vyberáme teda niečo od narodenia. Nechce sa mi však vyberať trojkombináciu, lebo pri prvom sme nadstavec na autosedačku nepotrebovali vôbec. Dieťa sa dalo bez problémov preložiť aj spiace. Taktiež pevnú vaničku sme mali relatívne krátko.

Aký športový kočík by vedel najlepšie nahradiť trojkombináciu?

Čiže možnosť dať dieťa na začiatok aj proti smeru jazdy, možnosť dať do vodorovnej polohy a teda na začiatok používať aj mäkkú vaničku, možnosť prípadne použiť aj s autosedačkou - vajíčkom. Nie je úplne nutné do náročnejšieho terénu, môže byť aj mestský typ. Avšak kolieska väčšie, vhodné aj do zimy.

Máš nejaké odporúčanie?

Ďakujem

Ahoj,

najlepším modelom pre Teba bude kočík Zopa Quest. Je to otočný športový model, ktorý so svojimi väčšími kolieskami zvláda sneh, trávu a ľahší terén. V prípade potreby si môžeš dokúpiť autosedačku (vajíčko). Volíš medzi plnohodnotnou hlbokou vaničkou alebo univerzálnou vložnou taškou inej značky. Najoblúbenejšie sú od značky Emitex. Určite ale odporúčam dokúpiť do vložnej tašky univerzálnu ergonomickú podložku pre zdravý vývoj chrbtice. Ja mám odskúšanú ergonimickú univerzálnu podložku Babymoov. Môžeš ju využiť v kočíku či už športovej časti, hlbokej vaničke, vajíčku alebo len tak ako podložku na pokojné a zdravé spanie, do hojdačky, do lehátka.

Podobným modelom je Kinderkraft Vesto. Jeho ľahká konštrukcia s väčšími penovými kolesami a odpružením všetkých štyroch kolies zvládne nielen mesto, ale aj nerovný terén dediny.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally