Existuje na trhu kočík, ktorý sa dá kúpiť samostatne iba ako konštrukcia a hlboká vanička?

Zodpovedané
3. nov 2022

Ahoj,

hľadám hlboký kočík pre druhorodené dieťa. Prvý kočík je už nepoužiteľný. Po šiestich mesiacoch sme kúpili športový kočík do terénu Petite&Mars Street+ Air. Do lietadla a na dovolenku sme kúpili Petite&Mars Cross.

Teraz hľadáme len kočík s hlbokou vaničkou, ktorý zvládne:

  • Mestský terén: Každodenné kočíkovanie po mačacích hlavách, upravených a neupravených chodníkoch.
  • Nespevnené cesty: Keď pôjdeme navštíviť babky na dedinu a aj na nejakú túru, resp. terénnejšiu prechádzku.

Pozeráme po Cybex Priam 2022 kvôli možnosti vyskladania si kočíka na mieru. Chceme používať vajíčko Cloud Z2. Páči sa nám jeho funkcia ľahu aj v aute pri dlhších cestách.

Páči sa nám aj Joolz.

Dá z Joolz kúpiť iba kočík s hlbokou vaničkou?

Existuje na trhu nejaký kočík, ktorý sa dá kúpiť samostatne iba ako konštrukcia a hlboká vanička?

Plus, aby spĺňal naše požiadavky.

Ďakujem

Ahoj,

kočíky značky Joolz sa nedajú kúpiť samostatne. Ako základný kupuješ športový variant a dokupuješ si hlbokú vaničku. Alebo ho kupuješ ako dvojkombináciu - trojkombináciu.

Cybex Priam 4 má možnosť vyskladania kombinácie už od samostatnej konštrukcie. Toto by pre Teba bola možnosť, teda ak chceš do kočíka toľko investovať. Neviem, čo presne nazývaš „túrou". Ak nespevnený a nerovný terén, tak tam by si si Priam zničila. Existuje však možnosť dokúpenia prednej neotočnej osi s kolesami, ale pri tejto možnosti však strácaš funkciu ľahkej manipulácie.

Možnosť vyskladania si kočíka od samotnej konštukcie majú kočíky Hauck Vision X, Cam Dinamico Up, Mutsy Nio, Peg-Pérego GT4 alebo drahšie mestské modely Stokke Xplory V6 a Stokke Xplory X. Všetky sú stavané aj do občasného náročnejšieho terénu. Teda okrem požiadavky „túry" - tu je potrebné skôr pozerať terénny kočík.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally