Aký športový kočík pre 10m? Zúfalá mama s nižším rozpočtom a potrebou skladného kočíka čo vydrží, s väčšími, lepšími kolesami

Zodpovedané
30. nov 2020

Ahoj,

mám 10-mesačného syna. Chcem nový kočík, ale vôbec neviem aký. Pozerala som Kinderkraft Grande 2020, Joie Litetrax 4 Air, alebo sa mi páči (aj mužovi) Hauck Rapid 3R.

Chcem ľahko skladateľný a teda väčšie a lepšie kolieska. Vekovo aby nám vydržal (ak tam bude chcieť ešte byť) aspoň do 2,5-3 rokov. Cenovo nie veľmi drahý.

Veľa chcem ? 😆😆😁 Ďakujem

Ahoj,

ak je prioritou to, aby vydržal, tak silno odporučím sa sústrediť na dve veci. V prvom rade na priestor v sedadle a v druhom na kvalitu.

Chápem, že chceš kočík čo najdostupnejší cenovo, ale zároveň hovoríme o športovom kočíku, ktorý budeš využívať prakticky aj hodiny denne s tým najcennejším pokladom. A chceš to na viac ako dva roky používania aj v náročnejších podmienkach, teda tomuto produktu budeš dávať zabrať. Preto by som nepozerala v prvom rade na cenu, ale na odolnosť. Tým nehovorím kúp to najdrahšie v ponuke, ale zároveň daj pozor, aby sa ti to šetrenie “nenevyplatilo”.

Značku Hauck pravdu povediac nejak extra nemusím. Plasty robia slabé a celkovo sú tie kočíky také, no - lacné, nielen čo sa ceny týka, ale aj prevedenia. Ak to ale vyslovene chceš na terén a na komforte sedadla a jazdy ti až tak nezáleží, asi by to ušlo, ale rátaj, že fakt nie je moc odpružený a tie sedadlá sú často ako doska potiahnutá textíliou. Ja osobne by som asi tak úplne tento model nechcela, ale viem si predstaviť, že pri priorite terén+cena to bude akceptovateľná voľba. So skladnosťou až tak ale nerátaj.

Poradím možno aj poobzerať sa po bazáre. Baby Jogger City Elite alebo City Mini GT by ti vydržali až do konca. Plus sú ultrarýchlo skladacie, naozaj skvelé modely, len teda s nižším rozpočtom dostupné len ako používané.

Baby Jogger City Elite

Baby Jogger City Mini GT2

Bazárový ti poradím aj ešte dostupnejší Britax B-Motion 3 Plus, prípadne pokukaj aj po novom B-Motion 4 Plus.

Britax B-Motion 3 Plus

Britax B-Motion 4 Plus

Z takých ozaj lacných, ak teda, poradím ešte Lionelo Annet Tour. Aj tam budeš nižšiu cenu cítiť najmä na spojoch, materiáloch - ale veľkosť kolies je veľmi optimálna (a aj XXL striešky).

Lionelo Annet Tour

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli