Aký súrodenecký kočík do terénu?

Zodpovedané
30. máj 2022

Ahoj,

chcela by som sa poradiť ohľadom súrodeneckého kočíka. V auguste sa nám narodí bábätko a naša staršia dcérka bude mať v tom čase 2,5 roka. Hľadám tip na súrodenecký kočík. Radi by sme nejaký, ktorý zvládne aspoň trochu terén (polňačky, lesné cesty, kamene). Ideálne, aby športová časť bola namierená dopredu a staršia dcéra tak videla, kam ideme.

Sme teraz rozmaznaní, pretože jazdíme s Baby Jogger City Elite. S tým sme zvládli väčšinu hôr a náročnejších prechádzok. Rada by som tak aspoň niečo málo podobné, ale zároveň máme pomerne obmedzený rozpočet. Máme pripravenú čiastku okolo 400 - 500 eur a nevadí nám bazárkový (náš baby jogger je tiež bazárkový a nemôžeme sa sťažovať, ale samozrejme, sme mohli mať šťastie).

Aký súrodenecký kočík odporúčaš do terénu?

Ďakujem

Ahoj,

najviac sa prikláňam k bazárovému Baby Jogger City Mini GT Double, ktorý sa dá zohnať za fajn peniaze. Má veľmi dobré jazdné vlastnosti aj ovládanie, takže ten skok z Baby Jogger City Elite nebude veľký 🙂.

Ďalším variantom môže byť aj Valco Baby Snap Duo Sport. Nemá teda odpruženie, ale má nafukovacie kolesá, ktoré jeho jazdné vlastnosti o dosť zlepšujú a zvládne tak aj terén.

Alebo to môže byť aj Easywalker Duo Plus, ale je teda už ťažšie a má krátku striešku.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia