Aký súrodenecký kočík pre 7 mesačné a 26 mesačné dieťa?

Zodpovedané
23. máj 2022

Ahoj,

hľadám športový kočík pre súrodencov vhodný na výlety. Musí sa dať do ľahu kvôli 7 mesačnému. Chcem, aby sa v ňom mohol odviesť aj 26 mesačný v prípade, že by ho nôžky boleli, resp. by si chcel cez obed zdriemnuť v prípade dlhšieho výletu.

A úplný top (ako bonus) by bol keby sa v ňom mohol odviezť v prípade núdze aj štvorročný (keď bude veľmi nariekať, že ho nôžky bolia). Resp. dal by sa pripojiť aspoň skejt.

Veľmi sa mi nepozdávajú kočíky so sedením dole v košíku, lebo pri troch deťoch sa mi košík zíde.

Cenovo hľadám skôr asi lacnejší, resp. bazárový, keďže ho chceme na výlety.

Na základe rád tu z poradne som pokukovala po Quinny Hubb Duo, keďže ten by som vedela použiť aj pre jedno dieťa, ale ten už s dvomi športovými sedadlami neviem zohnať. Ešte som pozerala Valco Baby Snap Duo.

Aké sú Tvoje odporúčania?

Ďakujem

Ahoj,

máš na výber niekoľko možností. Buď zaobstaráš samostatný kočík, ktorý je možné prerobiť na súrodenecký, napríklad Tebou spomínaný Quinny Hubb. Mala by si tak kočík, ktorý Ti vydrží dlhšie. Ďalším variantom je obstaranie klasického dvojkočíka. Jeho nevýhodou do budúcnosti je nutnosť ďalšieho kočíka, až sa staršie dieťa prestane voziť.

Športiak s možnosťou súrodeneckého sedenia je napríklad Easywalker Harvey2, Cybex Gazelle S, Nuna Demi Grow a Baby Jogger City Select Lux. Jedná sa o najobľúbenejšie plnohodnotné športové kočíky pre jedno dieťa, ktoré je možné ľahko prerobiť na súrodenecké. Nevýhodou je ich vyššia cena, ale za to sú veľmi kvalitné, tak by som sa vôbec nebála bazárovej kúpy.

Ak by si chcela predsa len ľahší "golfový" dvojkočík, tak odporúčam určite Valco Baby Snap Duo či jeho novší model Valco Baby Snap Duo. Líšia sa nastaviteľnou rukoväťou s koženkovým poťahom, väčšou priestornosťou pre dieťa, dlhšou strieškou a novým typom predných kolies, ktoré nie sú už zdvojené.

A môže to byť aj Baby Jogger City Tour 2 Double.

"Terénnejší" a viac priestrannejší variant kam sa zmestí aj štvorročné dieťa je Baby Jogger City Mini GT Double a Baby Jogger City Mini2 Double. Nevýhodou je už vyššia hmotnosť.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, neváhaj mi znovu napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia