Aký terénny kočík pre májové bábätko?

Zodpovedané
14. jan 2024

Ahoj,

s manželom čakáme naše prvé bábätko približne v polovici mája. Budeme potrebovať terénny kočík pre chlapčeka, teda najlepšie dvojkombináciu. Ja mám 164 cm, muž je o dosť vyšší o dosť. 2 metre nemá určite. Cena do 300 - 350 EUR. Čierneho kočiara sa obávam, ak nemá ochranu pred slnkom, čiže radšej v sivej farbe.

Vieš nám poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

pozri si kočík Zopa Move Cross. Ten je určený pre stredne vysokých a vyšších rodičov, ktorí sa pohybujú ako po mestskom povrchu, tak aj po nerovných cestách dediny. Nižšia váha a dobrá manipulovateľnosť umožňujú ovládanie jednou rukou. V prípade častého cestovania autom či potreby každodenného skladania pre úschovu kočíka zaujme jednoručným zložením a rozložením spolu s nadstavbou umiestnenou na konštrukcii. Obojsmerné športové sedenie možno napolohovať do skoro úplne rovného ľahu. Hlboká vanička aj športové sedenie patria k tým priestrannejším na trhu, preto v nich bude mať pohodlie aj väčšie dieťa počas celého kočíkovacieho obdobia.

Zvážila by som aj kúpu kočíka Coletto Fado. Viac o ňom nájdeš v tejto mojej nedávnej odpovedi, ktorú Ti sem pripínam:

Zváž aj model Baby Merc Zipy Q, ktorý je cenovo dostupný. Je to kombinovaný kočík s plne odpruženou konštrukciou s nafukovacími kolesami. Hlboká vanička je dostatočne priestranná a má zabudované polohovanie. Športové sedadlo je vybavené mäkkou podložkou, plne otočné a s možnosťou polohovania do ľahu. K dvojkombinácii s bohatou výbavou si prípadne môžeš dokúpiť aj autosedačku – tzv. vajíčko. Môže byť vlastnej či inej známej značky.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a kocikopediu. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally