Autosedačka Caretero Mokki 0-36kg - názor?

Zodpovedané
2. feb 2021

Ahoj Eli,

prosím Ťa aký názor máš na autosedačku Caretero Mokki 0-36 kg?

Ďakujem

Ahoj,

asi rovno zhurta začnem a poviem, že za mňa skôr nie. Prvá vec je poľská značka a autosedačka bez ADAC testov, značky, ktorá ani na iných typoch žiadne ADAC dobré výsledky nemá. A druhá vec - kategória 0-36 kg nie je dobrá kategória. Ako by predsa niekto vedel spraviť autosedačku, čo rovnako dobre ochráni novorodenca, čo ani nedrží hlavičku a aj 10, 12 ročné dieťa? Je to vždy kompromis bezpečnosti na všetkých líniách. Silno ti odporučím radšej šetriť, ak už musíš, tak, že kúpiš buď lacnejšiu značku kvalitnú, alebo aj z bazáru po jednom dieťatku. Takú autosedačku potom aj skôr predáš/daruješ, ako neznámej značky a príliš všeobecného využitia.

Moja rada je - od 0 rokov kúp buď novú Joie Gemm, alebo Maxi-Cosi Cabriofix z bazáriku po jednom dieťatku. Okolo roka sa potom posunieš na pokračovaciu 0 - 18 kg autosedačku, napr. Joie Stages. Tá ti vydrží tak do 4 rokov. V 4 rokoch potom 15 - 36 kategória nie je drahá. Sú tam aj veľmi dostupné modely a pritom bezpečné (od Britax Römer Adventure, aktuálne na mall za 62 eur, po Maxi-cosi Rodi, čo sa občas vo výpredaji tiež dá pekne kúpiť.
A ak si to potom vezmeš, vždy keď po dopoužívaní za pár desiatok eur tie autosedačky predáš, v konečnom dôsledku nezaplatíš omnoho viac, ako je tých 130 eur za Caretero Mokki.

A ak musí musí musí byť 0 - 36 kategória, choď radšej do Joie Every Stage. Tiež nie najideálnejšia voľba, ale určite lepšia ako PL Caretero, keďže Joie robia dobré autosedačky. Ja ti ale silno odporúčam radšej menšie rozpätia kg, ochránia dieťatko omnoho lepšie. A o tom to celé je. Zaslúži si ten malý uzlíček tú naj ochranu, akú mu vieme dať.

Držím palce a hlavne bezpečné cesty!

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli