Autosedačka pre osemmesačného, proti aj po smere jazdy

Zodpovedané
27. nov 2019

Ahoj 🙂

Potrebujem poradiť ohladom autosedačky. Zatiaľ používame vajíčko, ale čoskoro mu začne trčať hlava a budeme musieť meniť.

Hľadám autosedačku, ktorá:

  • bude od 9 do 18kg (resp. do 25/36)
  • dá sa uchytiť pásom prípadne aj isofixom
  • dá sa dať do protismeru, ideálne aj po smere

Iné kritéria mi moc nenapadajú 🙂 hlavný problém je, že čo som ja našla boli buď iba v smere, alebo najlepšie bez popisu.

Ďakujem a prajem pekný deň 🙂

Ahoj,

tu je jeden malý problém - otočné autosedačky sú predovšetkým v kategórii 0 - 18 kg.

9 - 18 kg kategória už otočnosť neponúka a vyššie kategórie už vôbec nie. Keď tak potom ešte iné kategórie 0 až - napríklad 0 - 36 kg, čo sú tie autosedačky od narodenia do 12 rokov, ktoré nemôžem tak úplne 100% odporučiť (je ťažké dať bezpečne i pohodlne dokopy autosedačku rovnakú pre novorodeniatko ako pre už veľké dieťa). Z 0-36 asi jedine Joie Every Stage, aj keď až tak dobre hodnotená bezpečnostne nie je.

No pozerala by som každopádne na tú kategóriou 0-18 kg, kde pre bezpečnosť, kvalitu, priestor i ok cenu odporučím Britax Römer First Class Plus, Joie Stages alebo Steadi či Maxi-Cosi Opal.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli