Autosedačka 0-18kg so základňou na pásy

Zodpovedané
10. júl 2022

Dobrý deň,

mám pocit, že hľadám ihlu v kope sena.

Všetky naše autá sú bez isofixu s veľmi krátkymi pásmi . Aj vajíčko máme so základňou, pretože pás nie je dostatočne dlhý, aby sa natiahol až poza vajíčko.
Existuje autosedačka 0-18kg, ktorá má základňu, ktorá sa dá pripevniť pásmi?
Zatiaľ som našla iba starú verziu joie i-anchor, ktorú neviem nikde zohnať. Tá novšia advance už je iba na isofix.

Nemusí to byť vyslovene 0-18kg, synček má 10kg, 10mesiacov, ale uchytenie oba smery sú podmienka.

Ďakujem velmi pekne

Dobrý deň,

jednou z možností je [[/autosedacka-klippan-triofix-recline-so-zakladnou/|Klippan Triofix Recline so základňou]. Je to bezpečná a kvalitná autosedačka so životnosťou až 10 rokov vďaka spevnenej kovovej konštrukcii. Dobre sadne skôr štíhlejším ďeťom, vysokým min. 85cm. Napriek tomu, že váhové rozpätie je od 9-36kg, budete ju musieť neskôr vymeniť za sedačku z kat. 15-36kg, dieťa z nej vyrastie skôr, než dosiahne 150cm. Jej výhodou je základňa, ktorú je možné upevniť v aute systémom Isofix alebo ju pripútať bezpečnostným pásom auta.

Za vyskúšanie by však stála aj [[/autosedacka-joie-steadi/|Joie Steadi]. V aute sa upevňuje bezpečnostným pásom auta, dá sa upevniť v oboch smeroch a je úsporná na miesto, nevyžaduje veľkú spotrebu pásu. Má nosnosť do 18kg v oboch smeroch.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek