Dá sa kúpiť športový kočík s väčšími kolesami a pevnejšou konštrukciou do 300 eur?

Zodpovedané
10. máj 2022

Ahoj,

hľadám športový kočík vhodný do terénu.

Požiadavky:

  • väčšie kolesá,
  • pevnejšia konštrukcia,
  • musí sa zmestiť do auta,
  • ľahká skladateľnosť,
  • dlhšia strieška,
  • polohovanie na nohy.

Dá sa kočík s takýmito vlastnosťami zohnať aj do 300 eur?

Ďakujem

Ahoj,

odporúčam Petite&Mars Street+ Air. Jedná sa o cenovo dostupný kočík s veľkými nafukovacími kolesami a dobrými jazdnými vlastnosťami. K tomu má dostatočne priestorné sedenie aj pre väčšie dieťa. Samozrejmosťou je úplný ľah s polohovaním nôh, predlžovacia strieška, nastaviteľná rukoväť, ľahké zloženie a aj celkové ovládanie kočíka.

Ďalej to môže byť aj Coletto Joggy 2018, ktorý je veľmi podobný vlastnostiam Street+. Najnovší model pridáme do našej Kočíkopédie čo najskôr.

Cenovo výhodný je Joie Mytrax, ktorý má zadné kolesá nafukovacie a predné gumové, takže si s terénom poradí dobre. Oceníš u neho extra dlhú striešku, priestranný nákupný košík a celkovo patrí tiež k veľmi priestranným kočíkom.

Alebo aj Espiro Sonic Air, ktorý má všetky kolesá nafukovacie a oproti spomínaným kočíkom má o niečo menšie rozmery.

A ak by si chcela niečo ľahšie, tak odporúčam Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade. Ten má tiež nafukovacie kolesá, ale nie je odpružený. Nájdeš u neho extra predlžovaciu striešku a tiež nastaviteľnú rukoväť, vďaka ktorej si kočík prispôsobíš svojej výške. Z uvedených kočíkov je najviac skladný.

Do terénu sú všeobecne najlepšie trojkolky, tak odporúčam aj bazárový model Britax B-Motion 3 Plus, Joie Crosster alebo aj Baby Jogger City Mini GT2.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia