Je kočík Cybex Libelle kvalitný a zvládne cesty okolo sídliska?

Zodpovedané
5. dec 2022

Ahoj,

všimla som si, že často ako ďalšiu alternatívu skladného cestovného kočíka odporúčaš Cybex Libelle. Veľmi sa mi tento model páči, no neviem celkom posúdiť jeho kvalitu a odolnosť.

Vydržia jeho kolieska občasnú cestu po trávniku v rámci sídliska?

Rozhŕka sa konštrukcia, ak by sa používal aj pri výletoch a dovolenkách?

Mám na mysli bežný mestský terén s nerovnosťami.

Akú alternatívu by si mi odporúčila?

Hľadám niečo ľahučké (ideálne okolo 6 kg), čo najviac odolné a v rozpočte do 250 eur.

Ďakujem

Ahoj,

Cybex Libelle patrí medzi najľahšie a najskladnejšie golfové (cestovné) kočíky. Priemer jeho kolies je 11 cm. Vďaka prednému pružinovému odpruženiu zvláda bez problémov obrubníky a nerovnosti na cestách. Zvláda aj občasný prechod udržiavaným trávnatým povrchom. Pri staršom dieťati do mesta a na cesty oceníš obratnú manipuláciu nezdvojených tvrdených penových kolies. Dieťaťu môžeš chrbtovú opierku tiež sklopiť, aj keď nie do úplného ľahu. Jeho hliníková konštrukcia je odolná a len tak sa nerozhŕka. Unesie aj 22 kg dieťa. Vzhľadom k jeho nízko položenej rodičovskej rukoväti a typu golfových palíc vo výške 102 cm je vhodný pre nížších rodičov.

Tvrdená pena je odolnejšia pena s funkciou samoopravy.

Podobné modely s odolnejšími kolieskami a odpružením sú Baby Jogger City Tour 2, Babyzen Yoyo 2, Inglesina Quid2 a Anex Air-Z. Všetky kočíky vážia do 6 kg a zároveň unesú 22 kg dieťa. Sú skladné a patria ku kvalitnejším na trhu. Nájdeš medzi nimi aj modely, ktoré majú možnosť sklopenia chrbtovej opierky spolu s opierkou nôh do takmer úplného 165-stupňového ľahu. Tento ľah pripomína ľah dieťaťa, ktoré leží v posteli s hlávkou položenou na vankúši.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally