Je kočík Thule Urban Glide 2 vhodný aj pre novorodenca?

Zodpovedané
28. dec 2022

Ahoj,

mám dilemu ohľadom kočíka. Hladám niečom ľahké a šikovné na skladanie, lebo s bábätkom plánujeme veľa cestovať. Na začiatku len medzi mestami, neskôr aj do hôr.

Rozmýšľala som, že najprv kúpiť napr. Cybex Balios S na prvý rok cca aj kvôli otočenie športovej časti a neskôr dokúpiť Thule Urban Glide 2 asi z bazáru kvôli neskorším aktivitám (beh, turistika).

Je to dobrá voľba?

Alebo sa dá v pohode zvládnuť od začiatku s Thule?

Je takáto kombinácia zbytočná?

Ďakujem

Ahoj,

ak už teraz vieš, že si aktívny rodič a s dieťaťom budeš tráviť veľa času nielen v meste ale aj na horách. Odporúčam, aby si rovno kúpila terénny kočík Thule Urban Glide 2. Napísala som o ňom dve podrobné receznie, v ktorých sa dozvieš o jeho výhodách v meste, ale aj pri behu a športe.

Viem, že čierna vanička Thule nie je taká atraktívna, ale je plne funkčná a dostatočne ochráni dieťa. Navyše sa dá poskladať na placku, čo je veľkou výhodou z pohľadu úložného priestoru v aute či byte.

Určite však odporúčam chodiť s dieťaťom do nerovnejšieho terénu, až keď zvláda pozíciu nazývanú - „pásť koníky". Vtedy je chrbtica dieťaťa dostatočne odolná a zvláda aj menšie otrasy, ktoré jej pri vývoji neublížia.

Thule má zadné odpruženie kolies a je určený pre vysokých a stredne vysokých rodičov. Podobným modelom, ktorý je o čosi ťažší ale širší v sedacej časti je Baby Jogger Summit X3. Je určený pre stredne vysokých rodičov, a to vďaka 103 cm výške fixnej rodičovskej rukoväte. Je však oproti Thule lepšie odpružený na prednej a aj zadnej náprave.

Obidva kočíky mám osobne odskúšané. Momentálne sama syna vozím v Baby Jogger Summit X3.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally