Je lepší kočík Bugaboo Fox 2 alebo Joolz Day 3?

Zodpovedané
17. jan 2022

Ahoj,

neviem sa rozhodnúť medzi kočíkom Bugaboo Fox 2 a Joolz Day 3.

Ktorý je lepší?

Ďakujem

Ahoj,

nepíšeš žiadne kritéria tvojho výberu. Ani to, že v akom teréne sa pohybuješ - toto je to najdôležitejšie kritérium.

Ale porovnajme si ich teda v skratke:
Čo sa veľkosti a ľahkosti týka, tak Bugaboo Fox 2 so svojou váhou konštrukcie s nasadenou športovou časťou 9,9 kg a nosnosťou až 22 kg dieťaťa vyhráva. Samotné mamičky v recenziách udávajú, že Joolz Day 3 nie je určený pre väčšie deti. Samotný kočík s nasadenou športovou časťou váži 12,9 kg a má nosnosť 15 kg. Teda ak chceš aby ti dlhšie vydržal tak siahaj po Bugaboo Fox 2.

Druhým veľkým rozdielom sú kolesá a odpruženie. Taký Bugaboo Fox 2 so svojimi bezúdržbovými pneumatikami plnenými penou a odpružením zvláda aj terén. Oproti tomu Joolz Day 3 je kočík určený do mesta a pre mestský terén, a to pre spoje penové pneumatiky. Takýto typ kolies aj ľahko zničíš, pre zapichujúce sa kamienky a pod.

Bugaboo Fox 2

Joolz Day3

Moja rada na záver - určite zváž v akom teréne sa najčastejšie (každodenne) pohybuješ a aký priestranný kočík chceš. A podľa toho sa rozhodni, ktorý je pre teba ten naj.

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally