Je možné kúpiť samostatne iba hlboký kočík?

Zodpovedané
28. mar 2022

Ahoj,

máme športový kočík a sme s ním spokojní. Bábätko sa má narodiť v septembri. Kočík by mal zvládnuť menší terén, mal by sa ľahko skladať a nezaberať veľa miesta v aute.

Je možné kúpiť samostatne iba hlboký kočík?

Ak áno, ktorý nám odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

áno a rozhodne to odporúčam! 🙂

Žiadny kočík nie je dokonalý a zvlášť potom v dvojkombinácii, kde musíš väčšinou urobiť množstvo ústupkov. Takže obstaranie 2 samostatných kočíkov je dobrou voľbou.

Môže to byť napríklad Hauck Vision X, u ktorého sa zakupuje podvozok a hlboká vanička zvlášť. Nájdeš u neho nízku hmotnosť, odpružené gumové kolesá a kompaktnosť po zložení, kedy sa zmestí aj do menšieho kufra. Super je jeho odvetrávaná vanička. Jedná sa o tzv. panoramatické okienko, ktoré napomáha nielen lepšej cirkulácii vzduchu, ale bábätko môže pri „pasení koníčkov“ pozorovať aj okolie.

Ďalej ma napadá Kunert Lazzio. Jedná sa o kompletný hlboký kočík, ktorý je odpružený a má bezúdržbové gélové kolesá. Vo vaničke nájdeš aj polohovanie opierky hlavy a prekvapí Ťa bohatou výbavou, ktorá je súčasťou kočíka - taška/batoh, držiak na pitie a na mobil, pláštenka a moskytiéra.

Ďalšiu kombináciu podvozku a hlbokej vaničky má napríklad aj značka Cam, Cybex (v sete s podvozkom je rám športového sedenia, ale bez poťahu športovej sedačky), Inglesina, Mutsy, Gesslein, Peg-Pérego či Emmaljunga.

Konkrétne odporúčam ešte tieto modely - Inglesina Aptica XT, Cam Dinamico, Mutsy Nio a Mutsy Evo.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia