Je rozdiel medzi nafukovacími, gélovými a kolesami plnenými penou?

Zodpovedané
31. mar 2022

Ahoj,

chcela by som sa poradiť ohľadom kolies na kočíku.

Je to naozaj taký rozdiel s nafukovacími kolieskami na kočíku pri občasnej jazde v horšom teréne?

Sú gélové a gumené (plnené penou) porovnateľné?

V prípade, že sú väčšie. Resp. veľkosťou podobné nafukovacím a odpružené. Páči sa mi bezúdržbové fungovanie, ale nechcem ľutovať časom.

Ďakujem

Ahoj,

nafukovacie kolesá majú tú výhodu, že poskytujú prirodzené odpruženie a jazda s nimi je celkovo príjemnejšia a ľahšia. Takže áno, ten rozdiel tam určite je. Vždy však záleží na konkrétnom kočíku a kam s ním budeš vyrážať. Pokiaľ je odpruženie kvalitné (citeľné) a zároveň neprevláda ťažší terén, tak by som volila pokojne aj bezúdržbové gumové kolesá!

Nafukovacie kolesá sa často volia k terénnym kočíkom, aby mali čo najlepšie jazdné vlastnosti aj v náročnom teréne. Svoj význam majú potom aj u kočíkov, ktoré nie sú tak odpružené, aby neboli práve také "tvrdé" (napríklad kočíky Valco Baby).

Gélová a penová výplň je porovnateľná kvalitou, tak aj jazdnými vlastnosťami. Dobrou voľbou sú aj kolesá so vzduchovými komorami, ktoré tiež nemôžeš prepichnúť.

Dúfam, že som Ti uľahčila rozhodovanie.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia