Joolz Day2, Moon Style, Moon ReSea S, Moon ReSea S Edition. Ktorá 2-kombinácia je najlepšia?

Zodpovedané
27. jún 2023

Ahoj,

mám pár favoritov: Joolz Day2, Moon Style, Moon ReSea S, Moon ReSea S Edition.

Poprosím o názor na tieto kočíky, resp. hlavné rozdiely, plusy a mínusy medzi nimi. Budem kupovať z bazáru. Každý z nich má iný typ kolies.

Ktorý kočík by si z tohto výberu zvolila ty?

Aký by si im dala rebríček a prečo?

Ktorý je najvhodnejší?

Kočíkovať sa bude najmä v meste, ale nie úplne ideálny terén, chodníky nič moc. Pri Joolze mám obavu z penových kolies.

Ktorý športiak má najdlhšiu sedačku, resp. vydrží čo najdlhšie?

Tieto kočíky sa mi veľmi páčia dizajnovo. Dieťa bude septembrové. Predpokladam, že s veľkosťou vaničky nebude problém ani u jedného. Akurát čo sa mi nepáči je sieťka na roztiahnutej strieške na športiaku.

Dá sa to nejak poriešiť?

Ďakujem

Ahoj,

ospravedlňujem sa za neskorú odpoveď, ale až teraz znovu spúšťame poradňu.

Joolz Day2 by som výlúčila pre jeho nízku 15 kg nosnosť športového sedadla, vyššiu váhu a nie celkom kompaktné rozmery po zložení. Je to model, ktorý sa výrabal od roku 2016 do 2018. To má vplyv na dostupnosť náhradných dielov, ktorá klesá.

Moon-y sú si navzájom veľmi podobné či už priestrannosťou športových sedadiel, dizajnom, použitými materiálmi látok a funkčnými vlastnosťami.

Kočík Moon ReSea S Edition je určený pre rodičov, ktorí sa pohybujú ako po mestskom povrchu a aj po nerovných cestách dediny. Jeho predchodcom je model Moon ReSea S.

Líši sa od neho vyššou váhou, gumovými kolesami vhodnými do mesta, väčšou 53 cm výškou chrbtovej opierky, väčším rozsahom nastaviteľnej teleskopickej rukoväte, uzatvárateľným náhľadovým okienkom športovej striešky a absenciou panoramatického okienka na hlbokej vaničke.

Moon ReSea S Edition vyšiel na trh aj vo verzii Moon ReSea S Basic, ktorý má nenafukovacie kolesá, hlbokú vaničku bez panoramatického okienka a penový matrac.

Moon Style má spomedzi Tvojich kandidátov najnižšiu váhu, najodolnejšie kolesá a vnútornými rozmermi aj najväčšiu vaničku. Inak je skoro rovnaký ako ReSea S-ky.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally