Kombinovaný kočík pre júnové dieťa a ozaj vysokých rodičov, vhodný na dedinu aj do terénu, čo vydrží

Zodpovedané
8. feb 2021

Ahoj,

prosím ťa, potrebovala by som poradiť kombinovaný kočík pre vysokých (ja 188 cm a manžel 198 cm), najlepšie dvojkombinácia s možnosťou dokúpiť bezpečnú autosedačku/vajíčko, ktorá by pasovala na konštrukciu kočíka. Kočík vhodný na dedinu, nerovný povrch, ale aj na mierne kopce do dedinských vinohradov a ľahkého terénu. Plusom kočíka by bolo aj ľahšie ovládanie. Športová časť kočíka by mala byť polohovateľná, väčšia - aby sa do nej malý zmestil čo najdlhšie a nemuseli sme kupovať druhý väčší športový kočík.

Pozerala som recenzie a tieto sa mi najviac pozdavajú: Easy Walker Rudey, ABC Design Salsa 4 Air, TFK Mono Combi Air Chamber a Roan Bloom. Prosím poraďte, aký kočík by bol najlepšia voľba.

Ďakujem krásne vopred za odpoveď😊

Ahoj,

z kočíkov, čo uvádzaš, by som ja vybrala jednoznačne dva.

Prvým a asi najlepším, čo sa ovládania aj terénnosti (plus vysokých rodičov), by som ja označila TFK Mono.

TFK Mono

Pre nižšiu váhu by som ho ja osobne skôr vzala s nenafukovacími kolesami (nie Air). Ako trojkolka ti toho prejde najviac, so zaaretovaným kolesom aj ozaj ťažší terén, plus TFK kočíky sú ozaj aj pre tých vyšších rodičov. Jeho športový look a robustný feel myslím si aj tvojho muža potešia, takže skoro všetko super. A vanička sa transformuje na otočné sedadlo. Dostupné je potom aj neotočné vpred smerujúce sedadlo (pri kúpe kočíka sa určite informuj u predajcu a zadováž si obe), budeš mať pokryté naozaj úplne celé kočíkovacie obdobie, aj naozaj odrastené dieťa.
Problém vidím akurát vo váhe - je to ťažký kočík. Jeho pevnosť a terénnosť ho takým, žiaľ, robia. Ak to nie je problém, určite ti poradím ho vziať, je to ozaj kvalita “aj do nečasu”.

Easywalker Rudey je určite pekná možnosť tiež - je menej obratný, ale naopak, na ľahkom teréne a z dlhodobého hľadiska je fakt šikovný. A aj keď samotný kočík nie je nejako brutálne vysoko, rukoväť je uspôsobená skôr pre vyšších rodičov, ide ozaj vysoko. A vcelku pekne sa aj vie zložiť.

Easywalker Rudey

Zvyšné spomenuté nie sú vôbec zlé, ale prídu mi slabšie kvalitou a prevedením. Preto by som ja rozhodovala skôr medzi týmito dvomi. A ako vravím, skôr TFK, aspoň za mňa, ak teda váha a skladnosť až tak nezaváži. Odmení sa vám naozaj využitím skoro všade. A ak teda cestovať častejšie skôr budete.
Rudey je určite zaujímavá druhá voľba.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli