Ktorý bazárový a ľahko zložiteľný kočík do 200 eur je vhodný na zlé mestské chodníky?

Zodpovedané
9. mar 2022

Ahoj,

pokukujem po kočíku Britax B-Motion 4 Plus, pretože má nastaviteľnú rúčku.

Chodníky máme v meste hrozné, takže hľadám v podstate kočík do terénu. Meriam 175 cm. Teraz máme Easywalker Harvey2 dvojkombináciu. Je super, ale potrebujem ďalší kočík ako náhradný. Mal by byť bazárový, ľahko zložiteľný a stáť do 200 eur.

Ktorý kočík odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

myslím si, že Tebou spomínaný Britax B-Motion 4 Plus by mohol stačiť, teda ak Ti neprekáža jeho vyššia hmotnosť (11,5 kg). Ponúka veľké rozmery aj pre väčšie dieťa, polohovanie nôh, dobre odpružené kolesá vhodné aj do terénu. Ďalej dlhú predlžovaciu striešku, nastaviteľnú rukoväť a priestranný nákupný košík.

Alebo to môže byť Baby Jogger City Mini GT, ktorý je oproti Britax ľahší asi o 2 kg, čo nie je málo. Tento starší model nemá polohovanie nôh, takže to môžeš riešiť buď dokúpením, alebo sa pozrieť aj na jeho novšieho nástupcu Baby Jogger City Mini GT2. Aj keď sa jedná o trojkolku, tak je stabilný a nerobí mu problém prejsť akýkoľvek terén. Celkové rozmery má ešte o trochu väčšie. Navyše má dlhú chrbtovú opierku, takže aj staršie dieťa bude mať dostatočný priestor nad hlavou.

Ďalšou variantou môže byť aj Petite&Mars Street+ Oak 2021 Air, ktorý je jedným z hlavných konkurentov Britax, ale v porovnaní s ním, mi príde menej stabilnejší. Nájdeš u neho aj nafukovacie kolesá, ktoré jazdné vlastnosti zlepšujú. S hmotnosťou sú obidva kočíky na rovnako.

Ja osobne by som išla do Baby Jogger City mini GT, ktorý je vo svojej kategórii topkou a ponúka jedny z najväčších rozmerov na trhu. Ak nechceš trojkolku, tak by som potom siahla po Britax B-Motion 4 plus, ktorý je o trochu priestrannejší ako Petite&Mars Street+ Oak 2021 Air.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia