Ktorý fusak je vhodný do športovej časti Cybex Talos S 2in1?

Zodpovedané
19. sep 2022

Ahoj,

chcela by som sa poradiť ohľadom fusaku pre 8-mesačné dieťa.

Ktorý fusak (prechodný aj zimný) je vhodný do športovej časti kočíka Cybex Talos S 2in1 a zároveň je kompatibilný s pásmi tohto kočíka?

Ďakujem

Ahoj,

ja osobne používam multifunkčný fusak MONTI od značky Emitex. Je určený pre deti od 0 do 4 rokov. Keďže je teplejší, tak ho využívam hlavne pre chladnejšie obdobie roka.

Má odopínateľné diely a sťahovacie časti, takže je prispôsobiteľný veľkosti dieťaťa pre jeho maximálne pohodlie.

Využívala som ho v autosedačke, v hlbokom kočíku, v športovom kočíku, ale dá sa využiť aj v prenosnej taške pre dieťa.

Má nastaviteľnú dĺžku a šírku zimného fusaku.

  • Dĺžka fusaku je 125 cm. Táto dĺžka je vyhovujúca pre väčšie deti. Vďaka dĺžke a mäkkosti vhodný aj do detských sánok.
  • Po odopnutí spodného nánožníka je fusak skrátený na 85 cm, dĺžka vyhovujúca pre malé deti.
  • Predný diel je možno do šírky stiahnuť a tým fusak zúžiť. Zabráni sa tak unikaniu tepla zvnútra, hlavne malé deti sú týmto lepšie chránené pred chladom.

Tento fusak má aj 2-násobné zabezpečenie proti skĺzavaniu fusaku v kočíku. A to pre jeho zadnú stranu, pretože ju má z protišmykového materiálu. A po druhé, má pridaný diel v hornej zadnej časti fusaku, ktorý sa stiahnutím šnúrkami zmení v kapsu, ktorá po uchytení za opierku chrbta zamedzí jeho zosúvaniu v kočíku.

Tento fusak mi zatiaľ sedel vo všetkých mojích kočíkoch, či už boli korýtkové alebo s rovným ľahom. Jedným z nich bol aj Cybex Balios S. Takže určite bude držať aj v Tvojom kočíku Cybex Talos S 2in1. Je síce o čosi drahší, ale tá kvalita za to stojí.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally