Ktorý športový kočík má odpružené kolesá, ručnú brzdu a dlhú striešku?

Zodpovedané
6. máj 2022

Ahoj,

hľadám športový kočík s nasledujúcimi kritériami:

  • otočný v smere aj proti smeru jazdy,
  • teleskopická rúčka,
  • úplný ľah,
  • dlhá strieška, aby som nemusela dokupovať clony,
  • čo najspratnejší do malého auta,
  • ľahko skladateľný,
  • odpružené kolesá, aby bol aj do lesného terénu,
  • ideálne ručná brzda.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

obávam sa, že taký kočík, čo by spĺňal všetky kritéria neexistuje. Otočné kočíky do terénu a s ručnou brzdou sú ťažšie a menej skladné. Dobrou variantou môžu byť kočíky značky TFK, ktoré majú dobré odpruženie do lesného terénu, ručnú brzdu a možnosť obojsmerného sedenia.

Konkrétne to môže byť model TFK Mono, ktorý sa dá zakúpiť s korbou Combi, z ktorej urobíš práve aj obojsmerný športiak pre menšie dieťa (tak do 12-18 mesiacov) maximálne). Väčšie dieťa potom dáš do klasického športiaka v smere jazdy, ktorý je naozaj priestranný a vydrží vám dlho. Okrem toho má ručnú brzdu pre bezpečné pribrzďovanie z kopca, dobré odpruženie a nafukovacie kolesá. Aj keď vyzerá robustne, tak má veľmi ľahkú manipuláciu aj skladanie.

Ďalej to môže byť aj bazárový Bugaboo Runner.

Pokiaľ trváš na ručnej brzde, tak tu ponúka u svojich kočíkov napríklad značka Hartan alebo Gesslein. Jedná sa o cenovo drahšie kočíky a ani tie nespĺňajú všetky Tvoje požiadavky.

Z tých klasických obojsmerných kočíkov ma napadá Britax Smile III alebo ťažší Emmaljunga NXT90 F.

Alebo to môže byť aj Baby Jogger City Premier, ktorý má priestranné korýtkové sedenie.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia