Ktorý priestranný športový kočík vydrží celé kočíkovacie obdobie?

Zodpovedané
4. nov 2021

Ahoj,

hľadám športový kočík pre 10 mesačnú dcéru. Dostatočne priestranný (zima = fusak). A najlepšie ak by vydržal celé kočíkovacie obdobie a nech z neho po pár mesiacoch nie je hrkálka. Chcem, aby mal možnosť polohovať do ľahu, predĺženú striešku (ale nie je to podmienka).

Terén - najčastejšie asfalt, sem-tam mestské chodníky. Potešilo by, ak by zvládal aj trošku horší terén ako trávu, štrk, vyšliapané lesné cestičky. Kolesá najlepšie bezúdržbové, nie nafukovacie po predošlej skúsenosti. Nemusí byť otočný. Cena do 300 eur.

Ktoré modely spĺňajú moje požiadavky?

Čo hovoríš na modely Petite&Mars Royal, Britax B-Agile R, Be Cool športový kočík Ultimate 2021, Hauck UpTown, Maxi-Cosi Gia Essencial?

Ďakujem

Ahoj,

poďme sa spolu pozrieť na jednotlivé modely, ktoré si spomenula a zároveň ich porovnať s tvojimi kritériami.

Ako prvý si pozrieme Petite&Mars Royal. Je to mestský typ kočíka nízkej váhy. V pohode prejde asfalt, obrubníky, mačacie hlavy. Je vhodný do 22 kg čo by mohlo stačiť do konca kočíkovacieho obdobia. To záleží však od individuality váhy a výšky tvojej dcérky. Má predĺženú striešku, polohuje sa do úplného ľahu. Jediným mínusom sú po čase vŕzgajúce pružiny.

Petite&Mars Royal

Druhý model Britax B-Agile Rby som z dôvodu nie celkom dobrých recenzií neodporučila. Píšeš, že nechceš hrkálku. Mamičky dosť často uvádzajú, že kočík hŕka už na drobných mestských nerovnostiach. Má šikmý sed - takže rovný ľah u neho nenájdeš. Nemá nastaviteľné madlo. Je skôr pre typy od výšky 165 cm a viac. A ako posledné mínus uvediem, že nemá odpruženie.

Britax B-Agile R

Be Cool Ultimate 2021 je športový kočík mestskej funkcionality, ľahký, spratný a dizajnovo osviežujúci. Predné kolesá s priemerom 16 cm a zadné kolesá s priemerom 24 cm ľahko zdolajú bežný mestský a ľahký lesný terén. Má odpruženie všetkých štyroch kolies, XXL striešku, nosnosť do 22 kg.

Nemecký kočík Hauck Uptown Duo je ľahký a dobre sa s ním manipuluje. Polohovanie ide až do ľahu, má sedadlo s mäkkým polstrovaním. Poteší aj rozmer veľkej XXL striešky a veľký nákupný košík. Potešia aj odpružené kolesá, ktoré zvládnu aj občasní mierny terén ako trávu, štrk, piesok. Jedinou nevýhodou je, že nie je otočný - to nemáš ako podmienku. Takže spĺňa tvoje kritériá do bodky.

Hauck Uptown Duo

A posledným modelom v tvojom hľadáčiku je Maxi-Cosi Gia, ktorý s jeho penovými kolesami na povrch typu tráva, štrk, vyšliapané lesné cesty určite neodporúčam. Je to mestský kočík stavaný na výlučne mestský terén!

Maxi-Cosi Gia

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kočikopédiu a môj login (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally