Je lepší kočík Petite&Mars Royal alebo Hauck Uptown?

Zodpovedané
7. mar 2022

Ahoj,

potrebujem urýchlene kúpiť športový kočík pre dcérku, pretože jedine v kočíku poobede spinká. Mám odpozeraný Petite&Mars Royal, ale veľmi sa mi páči farebne Hauck Uptown. Ten však nemám možnosť teraz pozrieť.

Ktorý je podľa tvojho názoru lepši a kvalitnejší?

Moje kritéria:

  • ružová farba,
  • priestranný na ležanie aj s fusakom,
  • na cene nezáleží,
  • zvládnutie mestských chodníkov,
  • nie príliš tvrdý,
  • ľahké ovládanie a zloženie do kufra auta, ktorý nie je najväčší.

Ďakujem

Ahoj,

jedná sa o veľmi podobné kočíky, ktoré spĺňajú Tvoje požiadavky. Takže ani jedným neurobíš chybu. Obidva majú odľahčenú a odpruženú konštrukciu, gumové kolesá, nastaviteľnú rukoväť, možnosť úplného ľahu s polohovaním nôh. Ďalej potešia aj dlhou predlžovacou strieškou, priestranným nákupným košíkom, ľahkým skladaním a aj ovládaním.

Rozdiel je skôr v dizajne, ktorý je zaujímavý u obidvoch. Mne osobne sa páči viac Hauck Uptown. A to hlavne štýlom prevedenia a aj odtieňom ružovej, ktorá je skôr púdrová.

Ďalší rozdiel je v hmotnosti a rozmeroch, teraz ale v prospech Petite&Mars Royal, ktorý je o trochu ľahší. Má menší rozmer po zložení a ponúka väčšiu ložnú plochu na dĺžku (na šírku sú na tom rovnako). Super je aj jeho bohaté príslušenstvo, ktoré ku kočíku dostaneš – obojstrannú vložku, nánožník a prebaľovaciu tašku. Takže záleží na Tebe, čomu dáš prednosť.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia