Ktorý športiak je spratný, stabilný a ľahko ovládatelný?

Zodpovedané
18. mar 2022

Ahoj,

mám 1,5 ročného syna a od narodenia používame Thule Urban Glide 1. Momentálne by som ho však vymenila za niečo spratnejšie a užšie kvôli víkendovým cestám na chalupu a problémom s prechádzaním v uličkách potravín.

Potrebovala by som niečo ľahko ovládatelné (aj 1 rukou), čo zvládne diery a výmole, nezasekáva sa. Niečo, čo sa dá ľahko dvíhať na obrubník a do autobusu. Zároveň však o dosť menšie ako Urban Glide.

Zvažovala som aj dokúpenie druhého kočíka (buginy). Skúšala som Easywalker Jackey, avšak po Thule som s ním mala naozaj problémy a nespĺňal moje požiadavky.

Ďalšia možnosť je Thule Spring, ten je ale už opäť väčší.

Existuje ešte niečo, čo spĺňa tieto požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

Thule Spring by nemusela byť zlá voľba, ak prijmeš jeho väčšie rozmery a hmotnosť.

To isté je aj Baby Jogger City Mini GT2, ktorý je navyše ešte priestrannejší. Má polohovanie nôh a príde mi o trochu lepšie odpružený, ale aj ťažší. Síce je ich zloženie jednoduché, ale zaberú stále dosť miesta. Odmenou Ti za to bude ich ľahká manipulácia a dobré jazdné vlastnosti v horšom teréne.

Z tých ľahších ma napadá napríklad Cybex Eezy S+², má len 7,6 kg a kompaktné rozmery.

Alebo TFK Dot 2, ktorý pôsobí robustným dojmom a je ideálny aj pre vyšších rodičov. Hoci nemá nastaviteľnú rukoväť, tak je pomerne vysoký a nemá tiež stredovú tyč pri zadných kolesách. Kočík je krásne odpružený a nechýbajú ani gumové kolesá so vzduchovými komorami, takže ani väčší terén nebude žiadny problém. Po zložení je veľmi kompaktný a je možné ho využiť ako príručnú batožinu.

Vyhovovať by mohol aj Inglesina Maior. Má tiež fajn odpruženie a veľké zadné kolesá.

Alebo to môže byť priestrannejší a cenovo výhodný Petite&Mars Street+ Oak 2021 alebo Petite&Mars Royal. U Street máš navyše možnosť zakúpiť nafukovacie kolesá. To odporúčam, ale tým sa jeho hmotnosť ešte zvýši.

Najrozumnejšou voľbou mi príde TFK Dot 2. Má dobré jazdné vlastnosti. Zároveň je ľahký a veľmi kompaktný. Ak by si chcela viac priestrannejší kočík a stále s ľahšou hmotnosťou, tak pozri na kočíky značky Petite&Mars.

Držím palce vo výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia