Ktorý športový kočík je odpružený a ľahko sa zdvíha na obrubník?

Zodpovedané
29. sep 2022

Ahoj,

hľadám športový kočík pre dcérku, ktorá bude mať 14 mesiacov. Teraz máme Cybex Eezy S+2 a potrebujem ešte jeden nejaký robustnejší terénnejší ako náhradu za Britax B-Motion 4 Plus. Tento kočík bol hrozný, tvrdý, neohrabaný, vôbec nebol terénny ako sme očakávali.

Naše požiadavky:

  • aby sa ľahko ovládal kľudne aj jednou rukou,
  • ľahko dvíhal na obrubník,
  • bol kvalitne odpružený aj do lesíka, mačacie hlavy na chodníku, ale žiadne obrovské terény zase - behať s ním nebudem,
  • aby hravo zvládol blato na jeseň, sneh v zime,
  • bol priestranný.

Mám v merku Baby Jogger City Mini GT a Baby Jogger City Elite 2 model 2022 - ten má také veľké kolieska. Ale páči sa mi aj Thule Spring, Thule Urban Glide 2 beriem stále ako bežecký kočík, tak neviem, či ten nie je zbytočnosť.

Aký je Tvoj názor?

Ďakujem za odpoveď

Ahoj,

pozeráš trojkolesové kočíky, ktoré však nie je ľahké dvíhať na obrubník. Teda, aby som bola presná - nezdvihneš ho na obrubník jednou rukou. Trojkolky totiž majú iné ťažisko stability, ako to je u štvorkolesových kočíkoch. No jazda s nimi, je po lesíku, v snehu alebo po mokrom lístí zase oveľa jednoduchšia.

Thule Spring a Thule Urban Glide 2 majú oproti Baby Jogger kočíkom o čosi užšie sedadlá. Taktiež sa im nedajú polohovať opierky nožičiek. To je potrebné si samostatne dokúpiť. Plusom u nich je ich ľahká hliníková konštrukcia a menšia celková hmotnosť kočíka. Urban Glide 2 určite nie je iba bežecký kočík. Môžeš si o ňom prečítať moju podrobnú recenziu. Je to fantastický multifunkčný kočík do každého terénu, tak ako podobný konkurenčný model Baby Jogger Summit X3.

Baby Jogger City Mini GT2 a Baby Jogger City Elite 2 sú oproti Thule kočíkom ťažšie, no majú aj iné plusy. Sú nimi náhľadové okná na strieškach, väčšie chrbtové opierky a aj odpruženie všetkých kolies.

Elite 2 je väčší športový model, ktorý je vhodný pre aktívnych rodičov. Zvláda nerovný terén poľných turistických trás. Takže, ak neplánuješ s kočíkom takúto aktivitu, tak je pre Teba zbytočne veľký. Obidva kočíky majú otočné rodičovské rukoväte a jednoduché skladanie. A hoci majú v názve „City" (čo v preklade znamená „Mesto"), tak ich kolesá a odpruženie sú vhodné nielen do mesta, ale aj do náročnejšieho lesného terénu. Jedinou nevýhodou je ich možné preklopenie na bok pri jazde šikmým, resp. kopcovitým terénom. Ale to má väčšina trojkolesových, či štvorkolesových kočíkov. Je potrebné sa naučiť s nimi správne manipulovať.

Ja osobne mám terénny kočík Baby Jogger Summit X3 a je to super model. Využívam ho nielen na dedine, v meste, na beh a šport, ale aj na turistike. Podobne ako Urban Glide 2 má pevnú opierku nožičiek. To som tiež riešila dokúpením univerzálnej opierky nôžičiek. Kočík je podobne ako Elite 2 určený pre aktívnych rodičov.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally