Ktorý športiak je výborne vybavený na zimu, prejde horší terén, má úplný ľah a otočnú sedačku?

Zodpovedané
15. sep 2022

Ahoj,

doma máme 2 kočíky Mutsy Evo a Cam Cortina - obidva sú vo verzii športových kočíkov. Zdajú sa mi byť na zimu veľmi otvorené, malo chránené.

Dcéra má 6 mesiacov a ešte ju v nich vozím v ľahu. Hlavne od bokov by som očakávala nejaké lepšie polstrovanie. Cortina je slabota aj odzadu, zostáva tam len tenká tkanina.

Bývame pod horou na kopci, kde fúka. Viem, že môžem dokúpiť fusak, podložku.

Existuje aj nejaká možnosť ako chrániť hlavu dieťaťa v športiaku pred vetrom?

Existuje nejaký iný športiak, ktorý je na zimu lepšie vybavený, prejde horší terén, má úplný ľah a otočnú sedačku?

Ďakujem

Ahoj,

ja osobne by som skôr ako ďalší kočík riešila kvalitný zimný fusak.

Mutsy Evo má síce na športovom sedadle bočnice, no má striešku menších rozmerov. A toto spojenie vytvára dojem otvorenosti. Neviem aké veľké je Tvoje dieťa, no pri správnom výbere zimného fusaku s väčšou robustnou kapucňou a spolu s použitím nánožníku by nemal byť v zime problém s jeho používaním.

Skús si pozrieť robustnejšie fusaky - napríklad tie od Elodie Details. Majú kožušinovú kapucňu a niektoré aj fleesovú podšívku alebo páperové zateplenie. Majú efekt podobný páperovej bunde. Tá vyzerá tenká, no v skutočnosti je dostatočne hrejivá a vodeodolná. Takže dostatočne chráni pred vetrom a chladom.

Podobným typom fusaku je aj Zopa Fluffy alebo Cottonmoose Combi Yukon 3v1.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally