Ktorý športový kočík do 300 eur má dlhú striešku a zvládne nenáročný terén?

Zodpovedané
21. jan 2022

Ahoj,

hľadám športový kočík pre bábo, ktoré má teraz 9 mesiacov.

Požiadavky:

  • pohodlný,
  • skladný,
  • mal by zvládnuť aj nenáročný terén,
  • uvítala by som dlhú striešku,
  • idealne do 300 eur.

Pozerala som Valco Baby Snap 4 Sport, avšak ten nemá odpruženie a mám obavy z rýchleho opotrebenia.

Ešte som zvažovala Valco Baby Snap Ultra Trend kvôli otočnému sedeniu. To nie je podmienka výberu, ale mohlo by to byť plus.

Aké sú Tvoje návrhy?

Ďakujem

Ahoj,

osobne nie som zástancom Valco kočíkov do terénu pre ich chýbajúce odpruženie. Resp. veľmi tvrdé odpruženie - teda skoro žiadne. Valco je rýchly, kompaktný a skôr mestský kočík na rovné povrchy.

Cybex Beezy je športový model učený najmä na cestovanie. Ponúka stále pomerne nízku váhu 8,1 kg. Má jednoručné kompaktné zloženie vhodné aj na cestovanie v role príručnej batožiny do lietadla. Vždy je nutné si to však skontrolovať s danou spoločnosťou a jej pravidlami. Má vysokú nosnosť priestranného sedadla (22 kg) polohovateľného do ľahu, nenafukovacie kolesá. Tie z neho aj spolu s odpružením robia príjemného spoločníka na cesty či do auta. Obstarávacia cena nového cca 250 eur a bazárového na MK od 190 eur.

Zhrnieme si to: Je ľahký, skladný, má madlo, odpružené nenafukovacie umelé kolesá z tvrdenej gumy, XL striešku, 22 kg nosnosť, rozmery príručnej batožiny, obstarávacia cena spĺňa kritériá.

Cybex Beezy

Pozri si aj Recaro Citylife. Je to športový kočík s vyššou nosnosťou a je ocenený viacerými oceneniami. Kolesá s bezúdržbovými pneumatikami sú určené na využitie v meste. Vďaka solídnemu odpruženiu si však vedia poradiť aj s mierne zhoršeným terénom. Výhodou je aj obrovský košík s tvrdým dnom s farebným detailom zladeným s opierkou hlavy a nôh. Neotočné sedadlo je dostatočne priestranné aj pre väčšie deti, polohovať sa dá do ľahu. Oceníš aj veľkú striešku s UV ochranou. Dostupný bazárový model tu na MK od 100 eur.

Recaro Citylife

Jednoduchý športový kočík na cestovanie a rýchle presuny mestom je aj Kinderkraft Vesto. Je vytvorený pre rodičov, ktorí milujú spoločné prechádzky so svojím dieťaťom. Umožňuje nastavenie opierky chrbta do roviny a vďaka možnosti pripevnenia sedadla dopredu a dozadu v smere jazdy sa výborne hodí aj pre deti, ktoré chcú počas prechádzok udržiavať očný kontakt so svojimi rodičmi. Výborne sa osvedčil na mestských chodníkoch a aj na hrboľatých cestičkách mimo mesta. Ľahko a rýchlo sa skladá jednou rukou spolu so sedadlom. Kočík je tiež vybavený systémom AUTO LOCK, ktorý zabraňuje náhodnému rozloženiu kočíka počas jeho prenášania alebo prepravy. Celá konštrukcia je okrem toho odolná a má odpružené bezúdržbové penové kolesá, ktoré sú otočné. Má širokú striešku vyrobenú z nepremokavej textílie s filtrom UPF 50+. Tá chráni dieťa pred dažďom, horúcim slnkom a studeným vetrom. Striešku je možné ľahko predĺžiť. Látková časť je pripravená na rozloženie po otvorení zipsu a pod druhým zipsom je skrytá vetracia sieťka. Kočík má tiež nastaviteľné 5 bodové popruhy a madlo, ktoré sú odopínateľné z každej strany. Dodáva s príslušenstvom držiak na pohár, pláštenku a nánožník. Jeho cena u predajcov tu na MK za nový je 183 eur.

Kinderkraft Vesto

Pozri si aj model Hauck Uptown. Je ľahučký a dobre sa s ním manipuluje. Polohovanie ide až do úplného ľahu a sedadlo má s mäkkým polstrovaním. Má veľkú XXL striešku, väčší nákupný košík a poteší aj cenou. Kolesá sú odpružené a zvládnu aj občasný mierny terén - trávu, štrk, piesok.

Hauck Uptown

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally