Ktorý športový kočík ide do úplného ľahu a je vhodný pre vyšších rodičov?

Zodpovedané
11. jún 2022

Ahoj,

hľadám športový kočík pre vyšších rodičov. Musí byť ľahký, skladný, s väčšou ložnou plochou, úplný ľah, nehrkotajúce kolesá.

9-mesačný syn už teraz meria 81 cm, tak nech sa do kočíka zmestí aj na zimu s fusakom.

Ktorý kočík odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

odporúčam napríklad Inglesina Maior. Rukoväť má pevnú, ale je vo výške 107 cm, takže sa dobre ovláda aj vyšším rodičom. Patrí k tým ľahším (7,9 kg) a skladnejším kočíkom. Na svoj typ má väčšie kolesá, ktoré sú veľmi dobre odpružené a zvládnu aj ľahší terén.

Ďalej to môže byť aj o niečo ťažší Thule Spring, ktorý má 10 kg a nastaviteľnú rukoväť. Pri zadných kolesách nemá stredovú tyč, takže nehrozí, že by Ťa kočík nejako obmedzoval v chôdzi.

Extra priestranné sedenie má model Baby Jogger City Mini GT2, ktorý má už 10,5 kg, ale pre väčšie deti je ideálny, pretože má dlhú ako ložnú plochu, tak aj vyššie položenú striešku. Rukoväť má tiež nastaviteľnú, takže si ho plne prispôsobíš svojej výške.

Spomeniem aj Valco Baby Snap 4 Trend Tailormade, ktorý patrí tiež k ľahším (8 kg) a priestrannejším. Odporúčam ho vo verzii Sport, teda s nafukovacími kolesami, vďaka ktorým bude mať oveľa lepšie jazdné vlastnosti. Oceníš u neho aj dobrú skladnosť, fajn cenu aj extra dlhú striešku.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia