Ktorý športový kočík má nosnosť 25 kg a stojí do 250 eur?

Zodpovedané
31. mar 2022

Ahoj,

hľadám športový kočík s nosnosťou 25 kg s cenou do 250 eur.

Existuje taký kočík?

Ďakujem

Ahoj,

veľa kočíkov má nosnosť 25 kg, ale vždy sa jedná o celkové zaťaženie celého kočíka. Počíta sa do toho teda aj váha nákupného košíka alebo vreciek/organizérov. Zaťaženie sedadla je obvyklých 22 kg, ale kočík uvezie väčšinou viac 🙂.

Odporúčam napríklad Petite&Mars Royal a Hauck Uptown. Obidva majú maximálnu nosnosť 25 kg, odľahčenú a odpruženú konštrukciu, gumové kolesá, nastaviteľnú rukoväť a možnosť úplného ľahu. Ďalej poteší aj dlhou predlžovacou strieškou, priestranným nákupným košíkom a ľahkým skladaním aj ovládaním.

Najväčší rozdiel je v hmotnosti a rozmeroch. Royal je o trochu ľahší. Má menší rozmer po zložení a ponúka väčšiu ložnú plochu na dĺžku (na šírku sú na rovnako). Super je aj jeho bohaté príslušenstvo, ktoré ku kočíku dostaneš – obojstrannú vložku, nánožník a prebaľovaciu tašku.

Ak by si chcela kočík viac do terénu, tak odporúčam aj modely s nafukovacími kolesami. A to konkrétne Petite&Mars Street+ Air alebo o trochu drahšie Coletto Joggy 2018.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, neváhaj mi znovu napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia